Bir Bakış Binlerce Kelimeydi, Edebiyat, Elif MERT

Bir Bakış Binlerce Kelimeydi yazısını ve Elif MERT yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Bir Bakış Binlerce Kelimeydi

14.07.2023 09:00 - Elif MERT
Bir Bakış Binlerce Kelimeydi

30.05.2024 tarihinde İsrail'in Refah'taki Filistinliler üzerine yağdırdığı bombalar üzerine yaptığı fecaat açıklama neticesinde Azra Kohen'in bu kitabı hakkında değerlendirme yazısı yazmış olan Elif Mert'in Kohen'in açıklamasından duyduğu rahatsızlık neticesinde yayından kaldırılmıştır.

GYY Notu: Kitaphaber Genel Yayın Yönetmeni olarak biz de Kohen'in açıklamasını zalimce görüyor ve ona dair yazıları web sitemiz üzerinden kaldırıyoruz.


Yazar: Elif MERT - Yayın Tarihi: 14.07.2023 09:00 - Güncelleme Tarihi: 31.05.2024 11:09
569

Elif MERT Hakkında

Elif MERT

Üç kuşak İstanbullu bir aileden geliyor. Eğitim hayatını İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Fransız Dili ve Eğitimi ve İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümlerinden mezun. Kısa bir dönem Saint Joseph Lisesi'nde öğretmenlik yaptıktan sonra gönüllü kuruluşlarda çocuklarla çalıştı. Düşünen, sorgulayan, barışçıl, kendi iç yaratıcılığını harekete geçiren, farklı dil ve dinlere karşı saygılı, özgüvenli çocukların yetişmesine destek olan bir vakfın eğitim ve yönetim departmanlarında görev aldı. Kitap editörlüğü, içerik oluşturma, metin yazarlığı, çocuk gelişimi alanlarında çalışmalarına devam ediyor. Türkiye'nin yetmişe yakın ilini gördü ve farklı renklere sahip Türkiye’nin çocukları ile çalışmak, çocuk ve insan sevgisini daha da geliştirdi.

Her şey sizin bakış açınızda gizlidir. Hayata güzel bakarsanız, hayatın size akacağına, iyiliğin ve güzelliğin hep sizinle olacağına inanıyor. Okumayı, deneme, öykü, makale yazmayı, tasavvufu, manevi değerleri, bendir çalmayı, tarihi, yeni yerler keşfetmeyi, farklı kültürleri, doğayı, insan psikolojisini, yabancı dilleri, bu dilleri konuşmayı, insanları seviyor ve eğitimlere katılıyor. Nefes eğitmenliği yolunda çalışmalarına ve İndigo Dergisinde çocuk gelişimi üzerine yazılar ve serbest olarak öykü yazmaya devam ediyor.

Elif MERT ismine kayıtlı 41 yazı bulunmaktadır.

Instagram LinkedIn