Cennetin Anahtarı, Ferhat ÖZBADEM

Cennetin Anahtarı kitabını ve Ferhat ÖZBADEM kitapları hakkındaki tüm bilgileri Kitaphaber.com.tr sitemizde bulabilirsiniz.

Cennetin Anahtarı

KitaplarımızFerhat ÖZBADEM - 2015.12.03
Cennetin Anahtarı

Müslümanlar her gün "La İlahe İllallah" kelimesini ezanlarında, kametlerinde, hutbelerinde konuşmalarında defalarca söylerler. Şehadet kelimesi; yer ve göklerin kendisi ile kaim olduğu, bütün mahlukatın onun için yaratıldığı, Allah'ın (c.c.) nebi ve rasullerini kendisiyle gönderdiği, kitaplarını onun için indirdiği, şeriatini onun için koyduğu bir kelimedir.

Bu kelime gereğince yaratıklar, mümin ve kafir, iyi ve kötü diye iki sınıfa ayrılırlar. Bu kelime; yaratılışın gayesi, emir ve yasakların, sevap ve cezanın kaynağı, mahlukatın kendisi için var edildiği, sorgu ve yargılamanın kendisi hakkında yapıldığı kelimedir. Sevap ve ceza onun üzerine kurulur. Kıble onun üzerine temellendirilmiştir. Din o kelime üzerine tesis edilmiş, cihat kılıçları onun için sıyrılmıştır. Bu Allah'ın (c.c.) bütün kullar üzerindeki hakkı olan kelimedir. O İslam'a giriş kelimesi, selamet yurdu olan Cennetin anahtarıdır.

Cennetin Anahtarı
Ferhat Özbadem
Sude Yayınları
127 Sayfa
2015, İstanbul
Araştırma-Düşünce


Kitabı satın almak için