Çocuk Edebiyatı Dergisi BeyazBulut 3. Sayısıyla Yoluna D, Çocuk, Kitaphaber

Çocuk Edebiyatı Dergisi BeyazBulut 3. Sayısıyla Yoluna Devam Ediyor yazısını ve Kitaphaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden oku

Çocuk Edebiyatı Dergisi BeyazBulut 3. Sayısıyla Yoluna Devam Ediyor

12.03.2014 15:21 - Kitaphaber
Çocuk Edebiyatı Dergisi BeyazBulut 3. Sayısıyla Yoluna Devam Ediyor

Her yaştan çocuklara edebiyat dergisi BeyazBulut’un 3. sayısı çıktı. Derginin Mart-Nisan sayısında yine şiir, deneme, masal ve öykü türünde ürünler, birbirinden renkli özgün çizimlerle birlikte sunulmuş.

Bu sayının şairleri Bülent Ata, Beyza Nur Demirci ve Mustafa Baki Efe. Deneme türünde ise Vural Kaya ve Mustafa Ökkeş Evren'i görüyoruz. Zekiye Çoban, Fatma Çağdaş Börekci, Sümeyra Turanalp, Ümit Yaşar Özkan ve Musa Mert bu sayının öykü ve masallarını kaleme almışlar. Ayrıca Muhammed Rıza Şems imzalı Farsça'dan çeviri bir masal da BeyazBulut sayfalarına misafir oluyor. 3. sayının söyleşisi ise Sadık Yalsızuçanlar ile gerçekleştirilmiş. Yalsızuçanlar, okuyucuları çocukluk yıllarına ve hayallerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Derginin kendine has karakterlerinden biri olan Merakettin Amca, çocukların bitmek tükenmek bilmeyen sorularına bilgece cevap verirken iki farklı pencereden hayata bakan Kaktüs ile Kadife’nin sayfası hayata dair ince dokundurmalarla dolu. Simo’nun Kuş Günlüğü’nde, okuma yazma bilen bir kuşun serüvenlerini okurken, Düşünüyorum da bölümünde bir çocuğun hayal dünyasına yolculuk ediyoruz.

Dergideki kitap tanıtımlarını Morkabak Kitabevi’nin Kedisi Hurşit yapıyor, aynı zamanda sahibi Safi ile sevimli kitabevlerinde yaşadıklarından da bahsediyor. Zeynep Şahin imzalı Duyduk Duymadık köşesi, çocukların sorunlarını eğlenceli haberlerle masaya yatırıyor. Çocuklar için derlenen kültür- sanat dünyasından haberler Rabia Gülcan Kardaş’ın kalemiyle okuyucuya ulaşıyor. Beyza Demirci’nin hazırladığı Çıtır Pıtır bölümü de dil duyarlılığı etrafında esprili ve şiirsel metinler sunuyor.

BeyazBulut, nitelikli edebiyatın çocuk yüzünü resmederken her yaştan çocukları keyifli bir okuma serüvenine davet ediyor.


Yazar: Kitaphaber - Yayın Tarihi: 12.03.2014 15:21 - Güncelleme Tarihi: 19.11.2021 16:01
2397

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Kitaphaber adına bazen yeni çıkan bir kitabı tanıtırken bazen bizden bir şeyler paylaşırken ve bazen de alıntı ve yeni çıkanlar kullanıcı isimleriyle paylaşmayı tercih etmediğimiz veya hangi profil altında paylaşmanın uygun olduğunu bilemediğimiz içerikleri bu kullanıcı profiliyle paylaşıyoruz. Bir dönem kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri de bu isimle paylaştığımız olmuştur.

Kitaphaber ismine kayıtlı 127 yazı bulunmaktadır.

Yazarımıza ait 4 kitap bulunmaktadır.