Daima Edebiyat’ın 5. Sayısı Köşe Konusuyla Yayınland, Dergi, Dergihaber

Daima Edebiyat’ın 5. Sayısı Köşe Konusuyla Yayınlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsi

Daima Edebiyat’ın 5. Sayısı Köşe Konusuyla Yayınlandı

12.05.2022 13:58 - Dergihaber
Daima Edebiyat’ın 5. Sayısı Köşe Konusuyla Yayınlandı

Edebiyat ve kültür-sanat sitesi edebiyatdaima.com tarafından yayına hazırlanan ve e-dergi formatında okurlarla buluşan Daima Edebiyat'ın mayıs sayısı yayımlandı. Her sayısında yeni bir temayla okurlarının karşısına çıkan Daima Edebiyat'ın 5. sayısında teması "Köşe" olarak belirlenmişti. Dergide hem tema kapsamında hem de tema dışı birçok öykü, şiir ve yazı okurlarını bekliyor.

Daima Edebiyat'ın 5. sayısında "Köşe" temasına katkı sunan yazar ve şairler şunlar:
"Muhammet Erdevir, Ahmet Menteş, Emine Gündüz Menteş, Hande İkbal Türedi, Fatma Nur Uysal Pınar, Zübeyde Andıç, Gülay Leylek, Emel Koşar, Ahmet Şerif Doğan, Ahmet Ergin, Taha Ömer Bilik, Hüseyin Kılıç, Sevda Sezer Gülle, Buket Uçar, Nilüfer Zontul Aktaş, Fatma Yavuz, Deniz Kara, Şule Hatipoğlu, Beyhan Keçeli ve Şeyda Başer Eroğlu."

Daima Edebiyat'ın her sayısında tema dışında da birçok öykü, yazı ve şiire yer veriliyor. Mayıs sayısında tema dışında eserleriyle yer alan yazar ve şairler ise şöyle:

"Barış Çiviroğlu, Korkut Kabapalamut, Seda Şaffak, Ayfer Karakaş, Muhammed Münzevi, Koray Feyiz, Veli Ay, Arzu Özdemir, Filiz Kalkışım Çolak, Sibel Çelikel, Münür Karagöz, Hilâl Fırat, Jale Önder Darıcı, İbrahim Hulusi Kaya, Reşit Güngör Kalkan, Hümeyra Yargıcı, Emine Selcen Akkuş, Fatma Nuran Avcı, Muhammet Çavdar ve Yaşar Ercan."

Kitap inceleme yazılarında Çağlar Sarıtaş, Yıldırım Türk'ün Kapıdaki Yüzler adlı öykü kitabını yazdı. Gülnaz Eliaçık Yıldız, Salah Birsel'in Dört Köşeli Üçgen adlı tek romanını incelerken Sibel Yılmaz, Ethem Baran'ınn Güzelliğini Gördükçe Ağlayasım Geliyor adlı son öykü kitabını değerlendirdi. Mustafa Bostan ise Oğuz Ertürk'ün Deyiş yahut Bekleyiş adlı şiir kitabı üzerine değerlendirmeleriyle bu sayıda yerini aldı.

Daima Edebiyat'ın bu sayısında Nasrin Zabeti Miandoab, Rüya Şahhüseyinzade'nin bir şiirini Türkçeye çevirdi. Derginin gelenek haline getirdiği Son Söz Yerine Arka Kapak Şiiri bölümünde ise konuk şair Oğuz Ertürk.

Derginin son sayısını ve diğer tüm sayılarını PDF formatında edebiyatdaima.com'dan indirebilirsiniz.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 12.05.2022 13:58 - Güncelleme Tarihi: 15.05.2022 15:17
634

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 920 yazı bulunmaktadır.