Ekose Mutsuzluklar, Kara Tahta, Kitaphaber

Ekose Mutsuzluklar yazısını ve Kitaphaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Ekose Mutsuzluklar

18.02.2017 08:00 - Kitaphaber
Ekose Mutsuzluklar

Çağla Göksel Çakır'ın İlk Kitabı "Ekose Mutsuzluklar" adlı şiir kitabı Mühür Yayınları arasından okuyucularla buluştu

‘Ekose Mutsuzluklar’, Çağla Göksel Çakır’ın ilk şiir kitabı. 1981 Ankara doğumlu olan şair, aynı zamanda bir gazeteci. Dünyadaki acımasızlıklar, genç şairin hayattan kendini soyutlamasına neden olur.

Yaşadığı zamana tutunamayan Çakır, kendini ‘Arafta Şair’ olarak tanımlar. Kurguladığı masal şehrinde kaleme alır şiirlerini. Mısraları masal, mitoloji, hüzün, aşk, ayrılık, tabiat, anne, çocuk ve yalnızlık temalarıyla yüklüdür. Kalabalıklar içinde dahi yalnızlığına sarılır Arafta Şair. En vefalı dostu ise şiirdir.

Çağla Göksel’in masal şehrinde gezinirken sık sık onun mutlu çocukluğu ve hüzünlü gençliğiyle karşılaşırsınız. Kimi zaman renklerle raks eder, tabiatın güzelliklerini seyre dalar, mevsimlerin sihrine kapılır kimi zaman da mitolojik serüvenlerin içinde bulursunuz kendinizi. Arafta Şair’in şiirsel efsanelerini keşfetmek için ‘rüya perdesi açılsın şair masalına…’


Yazar: Kitaphaber - Yayın Tarihi: 18.02.2017 08:00 - Güncelleme Tarihi: 17.02.2017 08:52
1837

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Kitaphaber adına bazen yeni çıkan bir kitabı tanıtırken bazen bizden bir şeyler paylaşırken ve bazen de alıntı ve yeni çıkanlar kullanıcı isimleriyle paylaşmayı tercih etmediğimiz veya hangi profil altında paylaşmanın uygun olduğunu bilemediğimiz içerikleri bu kullanıcı profiliyle paylaşıyoruz. Bir dönem kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri de bu isimle paylaştığımız olmuştur.

Kitaphaber ismine kayıtlı 131 yazı bulunmaktadır.

Yazarımıza ait 4 kitap bulunmaktadır.