GENÇ Dergi’nin 206. Sayısı Yayımlandı (Kasım, 2023), Dergi, Dergihaber

GENÇ Dergi’nin 206. Sayısı Yayımlandı (Kasım, 2023) yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz

GENÇ Dergi’nin 206. Sayısı Yayımlandı (Kasım, 2023)

04.11.2023 08:00 - Dergihaber
GENÇ Dergi’nin 206. Sayısı Yayımlandı (Kasım, 2023)

İfşa Etme, Edeni Reddet! Ne Güzel Şey Mahremiyet! - Süleyman Çınar

GENÇ Dergi'nin Kasım sayısı dopdolu içeriğiyle çıktı! Bu sayıda da yine mühim bir konu var masamızda: "İfşa Etme, Edeni Reddet! Ne Güzel Şey Mahremiyet!" Rabbimizin emrettiklerinde bizim için nice hikmet var. Mahremiyet de bunlardan biri. Zira mahremiyetin muhafazası, insandaki ar ve hayâ duygusunun korunmasına vesile olur.

Sınır, ilk bakışta özgürlükleri kısıtlayan bir kavram gibi görünse de aslında insana sunulan güvenli alanı da ifade etmektedir. Sınırı aştığında zarar görür insan, yara alır ve ruhu daralır. Mahremiyet, bizi dokunulmaz kılar ve yara almaktan korur.

Bugün büyüklerden küçüklere, mahremiyet noktasında büyük zaafiyetler söz konusu maalesef. Özellikle sosyal medya, ifşa çılgınlığında perişan bir vaziyet almış durumda. Bu hassas konuda hepimizin doğru telkinlere, hakikatli yönlendirmelere ihtiyacı var. Dosyamız ehil insanların rehberliğinde bu hususta ufuk açıcı ilhamlar sunmak ve farkındalığımızı arttırmak için hazırlandı.

Gündemi okumak, takip etmek bir genç için çok mühim. Nurcan Doğan'ın hazırladığı, gündeme dair özgür, özgün yaklaşımlar içeren genç tarzı haber bülteni "Neler Olmuş Öyle?" sayfalarımız arasında. "Vefa" köşesinde hatıralarını yazmaya devam ediyor Süleyman Ragıp Yazıcılar. Mehmet Yüzücü, "Anadolu Postası" köşesinde Erdem Bayazıt'ı mercek altına aldı. Tülay Gökçimen, Filistin ve Gazze'de yaşanan acıyı, dramı samimi kalemiyle satırlara döktü.

Bursa Yıldırım Belediyesinde kültür-sanat faaliyetlerine katkı sunan ve aynı zamanda yayıncılık alanında editörlük yapan Nuh Muaz Kapan ile konuştu Kadriye Beyza Kirenci. Büyük Aile Platformu Genel Sekreteri Serdar Eryılmaz Beyefendi ile LGBT propagandaları ve bu dayatmayla mücadele etme yöntemleri üzerine muhabbet etti Şehadet Özek.

Tuğçe Şifa Zorlu, gönle dokunan, kalpten vuran yazılar kaleme alıyor "Turnusol Kâğıdı" köşesinde. Muhammed Esat Altıntaş, gençlere yeni ve farklı bakış açısı sunuyor "Bir de Böyle Baksak" köşesinde. "Şifahane" köşesinde dimağımızı tatlandıran, gönlümüzü güzelleştiren cümleler sunuyor Abdullah Uçar.

Prof. Dr. Soner Duman, "Kafadaki Sorular" köşesinde gençliğin sorularına gençliğin dilinden yanıtlar veriyor. S. Bilgehan Eren, gençler için mühim konuları "Fikr-i Firari" köşesinde mercek altına alıyor. Şeyma Üstün, gündelik hayata dair durumları irdeliyor "Gündelik Hayatın İzinde" köşesinde. "Derkenar" köşesinde güzel yazılarına devam ediyor Fatih Duman.

"En Güzel İnsan'ın Hayatı" köşesinde En Güzel'den hayatımıza yansıyan güzellikleri anlatıyor Mehmet Lütfi Arslan. "Dertli Sözlük" köşesinde dertlerimizi konu alıyor, Dertli Sözlük yazarlarına soruyor Nursena Pancar. "Kelimenin Hikâyesi" köşesinde kelimelerin serencamını anlatıyor Erhan İdiz.

Hande Berra gezdiği diyarlarda biriktirdiği hatıraları ve heybesine koyduklarını paylaşıyor "Gezi-Yorum" köşesinde. Burak Genç, "Sanat Defteri" köşesiyle kültür sanat dünyasının nabzını tutuyor, kıymetli tavsiyeler sunuyor. Süleyman Çınar, "Tecrübe Konuşuyor" köşesiyle gençlerin gönlündeki sorularla büyüklerin tecrübeleri arasında köprü olmaya çalışıyor.

Ayrıca ülkemizden, gönül coğrafyamızdan ve dünyadan özgün yaklaşımlarla hazırlanmış haberlere, kültür sanattan bilim teknolojiye, yazılardan röportajlara birçok güzide içerik GENÇ Dergisi'nde sizleri bekliyor.

Daha fazlası için GENÇ'in yeni sayısını almayı, çevrenize duyurmayı unutmayın, unutturmayın.

GENÇ Dergisi, Ebedi Gençlik Dergisi...

Aşağıdaki linkten dergimizi satın alabilirsiniz.
Yeni sayımızı almak için; https://www.erkamyayinlari.com/kategori/genc-dergisi


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 04.11.2023 08:00 - Güncelleme Tarihi: 04.11.2023 18:02
348

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 887 yazı bulunmaktadır.