İflas Etmenin Yolları, Kişisel Gelişim, Sabri ÜNAL

İflas Etmenin Yolları yazısını ve Sabri ÜNAL yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İflas Etmenin Yolları

08.03.2013 10:35 - Sabri ÜNAL
İflas Etmenin Yolları

Efendim iflas ettim; borçlarım çıkmaz ayın son pazarından ila ahire ödenmemek şartıyla ertelenmiştir. Alacaklıysanız yandınız, borçluysanız siz kazandınız.

Her ne kadar basit görünse de iflas etmek belli aşamalardan geçmedikçe mümkün olmayan bir eylem. Allah akıl dağıtırken ahmaklığı parayla satın alanlar iflas etmeyi kutsal bir görev bilip bir ibadet huşusu ile tekrar edebilmektedir.

İflas etmek şans ile açıklanması imkânsız bir durum. "Kimse piyangodan hamile kalmaz" der bir atasözü. İflas etmek için yoğun bir emek, üstün bir çaba biraz da akıl tutulması yeter de artar bile.

Kişisel olarak çok defa iflas etmiş biri olarak Erdal Demirkıran'ın kişisel iflas önerilerine duyarsız kalamadım ve birkaç satır da ben kardeşime yazdım.

Sevgili Kardeşim. Duydum ki hayata atılmaya karar vermişsin. Benim sana tavsiyem şudur ki:

"Termodinamik bana yasa koyamaz" düsturun olsun. Övenden başka dostun, eleştirenden gayrı düşmanın olmasın.

"Hep başkalarına güven". İşini asla kendin takip etme! Sekreterler, müdürler bu günler için. Herkesin bir işi var. Bırak "herkes kendi işini yapsın".

"Çareler bitince hemen toz ol". Sorunlara çözüm üretmek senin değil başkalarının işidir. Sorundan Sana ne! Kardeşim.

"Aldığın eğitime yapış", çıt kırıldım ol, alın terine burun kıvır. Memuriyet ve KPSS birincil hedefin olsun. Hem, memur olmayana, masabaşı iş yapmayana kız da vermiyorlar.

Asla fark yaratacak bir iş yapma! Çünkü bizden adam olmaz kardeşim! Bizim çocuklar hiç adam olmaz! Senden ise bir hıyar bile olmaz. sevgili kardeşim...

Yazarımız, beyni hor kullanmaktan, korkak olup risk almamaya, cimrilik edip kefene cep yaptırmaktan beleş aşkından boş beleş iflas etmeye kadar birçok iflas etme yöntemini örneklendirip anlatıyor İflas Etmenin Yolları'nda.

Efendim bana müsaade, şirketi iflas ettirip döneceğim.

İflas Etmenin Yolları
Erdal Demirkıran
Kashna Yayınları


Yazar: Sabri ÜNAL - Yayın Tarihi: 08.03.2013 10:35 - Güncelleme Tarihi: 23.01.2022 22:48
3921

Sabri ÜNAL Hakkında

Sabri ÜNAL

1982 doğumlu. Harran Ün. İlahiyat Fakültesi mezunu. 15 Temmuz gazisi. Özgür Yazılım ve kitapları seviyor. Ömür boyu öğrenci. Kitaphaber imtiyaz sahibi.

Sabri ÜNAL ismine kayıtlı 29 yazı bulunmaktadır.

Twitter Instagram YouTube Kişisel