İtibar 43. Sayı, Dergi, Dergihaber

İtibar 43. Sayı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar 43. Sayı

01.04.2015 09:00 - Dergihaber
İtibar 43. Sayı

İtibar’ın 43. sayısı olan Nisan sayısında, Mustafa Kara ve İhsan Fazlıoğlu’yla yapılan söyleşiler ile Süleyman Çobanoğlu’nun “Şair Meslek Lisesi” şiiri öne çıkıyor.

 İbrahim Tenekeci yönetiminde yayın hayatına devam eden İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle açıyor. Hemen arkasından Fatma Şengil Süzer’in “Tun” şiiri geliyor. Derginin şiir sayfaları Süleyman Çobanoğlu’nun “Şair Meslek Lisesi”, İbrahim Tenekeci’nin “Der Beyan”, Zafer Acar’ın “Bana Cevap Yaz” ve Furkan Çalışkan’ın “Türklerin Gözünden Gerçek” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Elif Nuray, Muzaffer Serkan Aydın, Aykut Nasip Kelebek, Cengizhan Konuş, Samed Karataş, Muhammet Mücahit Yılmaz, Nurettin Durman, Nadir Aşçı, Orhan Özekinci, Melih Tuğtağ, Yusuf Armağan, Rabia Gelincik, Bilal Can, Ahmed Ölmez, Berat Demirci, Bilal Çağlar, Ömer Fatih Andı ve Mehmet Emin Küçüker.

 Nisan sayısının öykü sayfalarında ise Sibel Eraslan’ın “İnce Hastalık”, Necip Tosun’un “Boşluğun Sesi”, Muhsin Macit’in “Heidegger’in Adamı”, Zeki Bulduk’un “Üçü Bir Yerde”, Ayşegül Genç’in “Kader Mahcupları”, Emine Batar’ın “Sokak” ve Mehmet Emin Gül’ün “Mezarlık Karıncaları” öyküleri bulunuyor.

 Mustafa Kara ve İhsan Fazlıoğlu Söyleşileri

 İtibar’ın Nisan sayısında, Kâzım Berkay Özkardaş, Prof. Dr. Mustafa Kara’yla tasavvuf merkezli önemli bir söyleşi gerçekleştirmiş: “Tasavvuf manevi bir yol, kalbi bir yolculuktur.” Derginin diğer söyleşisi ise düşünce dünyamızın değerli isimlerinden Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu ile yapılmış. Yusuf Genç sormuş, Fazlıoğlu cevaplamış: “İnsanlar sürece değil, sonuca odaklanıyor; yani emek vermeden ürün almak istiyorlar.” Söyleşisinin yanısıra, düzenli yazılarıyla her ay okuyucusuyla buluşan İhsan Fazlıoğlu “Kendini Soru Konusu Kılmak, Kendini Yorumlamaktır!” adlı çalışmasıyla İtibar yazılarına devam ediyor. Ercan Yıldırım “Türk Düşüncesinde Medeniyet”, Hüsrev Hatemi “Şair Nigar Hanım’ın İnfial Hisleri”, Ebru Burcu Yılmaz “Eşref-i Mahlukât’ın Sırrına Vâkıf Bir Yazar: Tarık Buğra”, Necip Tosun “Ahmet Kekeç: Yalnızlık, Yüzleşme, İçe Dönüş ”, Yıldız Ramazanoğlu “Dublin Notları: Kelimelerin Şehri”, Tarık Tufan “Hakikat Elbisesinin Üzerinde Hiçbir Süs Durmaz” başlıklı yazılarıyla derginin düzyazı sayfalarında yer alıyorlar. Mustafa Ruhi Şirin, Said Yavuz, Afşin Selim, Ercan Yılmaz, Müslim Coşkun, Ali Görkem Userin, İsmail Isparta, Suavi Kemal Yazgıç, Yunus Nadir Eraslan ve Ahmet Demir ürünleriyle İtibar’ın Nisan sayısına katılan diğer isimler.

 

www.itibardergi.com  [email protected]   (0212) 544 24 61


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 01.04.2015 09:00 - Güncelleme Tarihi: 07.12.2015 16:45
3051

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 922 yazı bulunmaktadır.