İtibar Dergisi 44. Sayı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi 44. Sayı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi 44. Sayı

05.05.2015 09:00 - Dergihaber
İtibar Dergisi 44. Sayı

İtibar, Mayıs ayında çok sayıda şiir, öykü ve denemenin yanı sıra, Zamanın Ruhuna Karşı kitabıyla dikkatleri üzerine çeken Ercan Yıldırım’la yapılan bir söyleşiye de yer veriyor.

İbrahim Tenekeci’nin yönetiminde aylık olarak çıkan İtibar, Hasan Aycın’ın bir çizgisi ile açılıyor. Derginin şiir sayfaları İlker Nuri Öztürk’ün “Olur Renk Değil”, Fatih Muhammet Atasever’in “Found Footage” ve Gökhan Ergür’ün “Topraktan Gelen” isimli şiirleriyle açılıyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Said Yavuz, Mustafa Akar, Murat Küçükçifci, Orkun Elmacıgil, Ömer Yalçınova, Zeynep Tuğçe Karadağ, Elif Nuray, Ahmet Edip Başaran, Serdar Arslan, Murat Koparan, Raşit Ulaş, Tuba Kaplan, Ertuğrul Gazi Demir, Kenan Yusuf Taşkın, Mehmet Burak ve Leylâ İpekçi. Bu sayının arka kapak şiiri ise Ercan Yılmaz’a ait.

Derginin Mayıs sayısının öykü sayfalarında ise Necip Tosun’un “İki Damla”, İsmail Özen’in “Özenti Değil, Yaşantımız Bu”, Işık Yanar’ın “Hakikat Kitapevi”, Muhsin Macit’in “Kaplumbağa”, Yunus Emre Özsaray’ın “Ellerim Konuşmasın”, İsmail Isparta’nın “Nur ve Leke” ve Betül Nurata’nın “İnsansız Bir Uçak Kadar Yalnızdım Düştüğümde” öyküleri bulunuyor.

Ercan Yıldırım: “İnsanı Ayağa Kaldıran Memnuniyetsizliğidir”

İtibar’ın Mayıs sayısında, Yusuf Genç, yeni kitabı Zamanın Ruhuna Karşı ile dikkatleri üzerine çeken Ercan Yıldırım ile bir söyleşi gerçekleştirmiş. Yıldırım “Zamanın ruhuna karşı çıkmak ahlakla olacak bir iş; sadakat, samimiyet ve sahicilik ahlakıyla” diyor. Yine Ercan Yıldırım’ın “Sezai Karakoç ve Mehmet Akif İnan’da Medeniyet” başlıklı bir çalışması da dergide yer alıyor. Mehmet Narlı’nın “Osmanlı Şiirinin Evi” adlı yazısı derginin dikkat çeken metinlerinden. Hemen arkasından İsmail Süphandağı’nın “Şiir ve İnsanın Bir İmkân Oluşu” başlıklı yazısı geliyor. Ali Sali ise “Cumhuriyet’in Dil Cinneti” adlı seri yazıların ilki ile dergide yer alıyor. Cihan Aktaş, otel yazılarına devam ediyor: “Susklarla Tanıştığım Otel: Bulvar”. Mehmet Dinç “Bir Yalnız Kal, Ne Olur?”, Tarık Tufan “Hakikati Anlamak ve Anlatmak” başlıklı yazılarıyla derginin düzyazı sayfalarında yer alıyorlar. Erol Yılmaz, Mustafa Ruhi Şirin, Hüsrev Hatemi, Necip Tosun, Ali Emre, Gökhan Ergür, Güven Adıgüzel ve Müslim Coşkun, yazılarıyla İtibar’ın Mayıs sayısına katılan diğer isimler.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 05.05.2015 09:00 - Güncelleme Tarihi: 07.12.2015 16:45
3209

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 922 yazı bulunmaktadır.