İtibar Dergisi 48. Sayı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi 48. Sayı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi 48. Sayı

04.09.2015 10:11 - Dergihaber
İtibar Dergisi 48. Sayı

İtibar'ın 4. yılının son sayısı olan 48. sayısında birçok şiir, öykü ve denemenin yanı sıra Sibel Eraslan'la yapılan bir söyleşi de yer alıyor.

İbrahim Tenekeci yönetiminde aylık olarak çıkan İtibar'ın Eylül sayısı Hasan Aycın'ın bir çizgisi ile açılıyor. Derginin şiir sayfaları Süleyman Çobanoğlu'nun "Kedi" başlıklı şiiriyle açılıp Cevdet Karal'ın "Biri Geldi", Gökhan Ergür'ün "Tüm Yüzlerin Ecesi" ve İbrahim Tenekeci'nin "Yolculuk" isimli şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Ercan Yılmaz, Cevat Akkanat, Ömer Yalçınova, Adem Turan, Ahmet Edip Başaran, Raşit Ulaş, Suavi Kemal Yazgıç, Emel Özkan, Leylâ İpekçi, Said Yavuz, Mehmet Şamil, Rabia Gelincik, Bilal Can, Liya Zerya ve Cengizhan Konuş. Eylül sayısının arka kapak şiiri ise Ali Oturaklı'ya ait.

İtibar'ın Eylül sayısının öykü sayfalarında Necip Tosun'un "Hayata Düşmek", Yıldız Ramazanoğlu'nun "Siirt Marşı", Muhsin Macit'in "Efendik", Emine Batar'ın "Eğri Duvar", Betül Nurata'nın "Dışarı Fırlatılmış", Meryem Betül Altuntaş'ın "Şifre" ve Nilgün Bıyıklı'nın "Kırmızı Sardunya" öyküleri bulunuyor.

Sibel Eraslan: "Hepimiz Büyük Hikâyenin Kahramanlarıyız"

İtibar'ın Eylül sayısında, hikâyeleri ve köşe yazılarıyla tanıdığımız Sibel Eraslan'la yapılan bir söyleşi yer alıyor. Söyleşiyi şair Emel Özkan yapmış. Eraslan "Biz ancak muhatabımıza değdiğimiz anda tamamlanmış gibi oluruz. Bazen bu hiç tahmin etmeyeceğimiz şekliyle de olabilir." diyerek yazarla okuyucu arasındaki ilişkiye dair önemli ipuçları veriyor. Berat Demirci, "Medeni Hal Hanemizden Cıvıldaşmalar" adlı çalışmasıyla yazılarına kaldığı yerden devam ediyor. Hemen arkasından Mustafa Çiftçi'nin bir denemesi geliyor: "Kalfa Uykusu". Uzun bir aradan sonra Ahmet Murat bir yazısı ile dergide yer alıyor: Deneme ve Şerh. Cihan Aktaş otel yazılarında bu ay kendisini en çok etkileyen, öykülerine de konu olan bir oteli işliyor: "Cenup Oteli". Kemal Sayar "Güzel Ölme Hakkı", Ercan Yıldırım "İslamcılığa Neoliberalizm; Neoliberalizme İslamcı Aşı", Hüsrev Hatemi "Amin Maalouf ve Panait Istrati: İki Hısmımız" başlıklı yazılarıyla derginin düzyazı sayfalarında yer alıyorlar. Mustafa Ruhi Şirin, Mehmet Dinç, Tarık Tufan, Necip Tosun, Cemal Şakar, Özkan Gözel, Ahmet Edip Başaran, İsmail Isparta, Tevfik Emre Akın, Güven Adıgüzel ve Ayşegül Uyar düşünce, kitap ve film yazılarıyla İtibar'ın Eylül sayısına katılan diğer isimler.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 04.09.2015 10:11 - Güncelleme Tarihi: 25.11.2021 08:46
2403

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 922 yazı bulunmaktadır.