İtibar Dergisi 49. Sayı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi 49. Sayı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi 49. Sayı

01.10.2015 13:34 - Dergihaber
İtibar Dergisi 49. Sayı

İtibar, yeni yayın dönemine yeni bir kapak tasarımı ile merhaba diyor. Beşinci dönemin ilk sayısında Kemal Sayar’la yapılmış bir söyleşi de yer alıyor.

 İbrahim Tenekeci yönetiminde aylık olarak çıkan İtibar, yeni yayın döneminin ilk sayısı olan Ekim sayısını, 49 sayı boyunca dergide yer almış yüzlerce ismi anarak açıyor. Hemen ardından Hasan Aycın’ın bir çizgisi geliyor. Derginin şiir sayfaları İlker Nuri Öztürk’ün “Uyku Provası”, İbrahim Tenekeci’nin “Çabuk Kirlenir”, Zafer Acar’ın “Yusuf ile Leyla” ve Ali Emre’nin “Güzel Acı” isimli şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Aykut Nasip Kelebek, Zeynep Tuğçe Karadağ, Muhammed Mücahit Yılmaz, Kâzım Berkay Özkardaş, Abdüssamed Bilgili, Nurettin Durman, Leylâ İpekçi, Abdullah İlhan, Raşit Ulaş, Seyyid Ensar, Ömer Fatih Andı, Rıdvan Tulum, ve Cevat Akkanat. Bu sayının arka kapak şiiri ise Ahmet Murat’a ait.

 

Derginin Ekim sayısının öykü sayfalarında Güray Süngü’nün “Vicdan Sızlar”, Necip Tosun’un “Teneffüs”, Aykut Ertuğrul’un “40 Hadis’ten: İman, Merhamet, Rüya”, Zeki Bulduk’un “Ağlayan Deve”, Muhsin Macit’in “Sicil”,  Yunus Emre Özsaray’ın “ L’nin Şehri Terk Edişi”, İsmail Isparta’nın “Karabasan” ve Doğukan İşler’in “K’avun” öyküleri bulunuyor. Bu sayının sürprizlerinden biri de Sadık Yalsızuçanlar’ın yeni romanından bir bölüm: “Şiirin Rüzgârı”.

 

Kemal Sayar: “Hiçbir Bağımlılık İyiye Gitmez”

 

İtibar’ın Ekim sayısında, Said Yavuz ve Ahmet Edip Başaran Kemal Sayar’la bir söyleşi gerçekleştirmiş. Kemal Sayar, “kıyıcılığın, had tanımazlığın şaha kalktığı bir zaman”dan konuşuyor. Denemeleriyle büyük beğeni toplayan Mustafa Çiftci,Gurbetçiye Hediye” ile dergide yer alıyor. Hemen arkasından Ercan Yıldırım’ın mühim bir yazısı geliyor: “Neoliberal İslamcılığın Kalesi”. Hüsrev Hatemi “Bir Sufi: Kasım-ı Envar”, Mustafa Aydoğan “Yalnızlık Mahşeri: Alaeddin Özdenören”, başlıklı yazılarıyla derginin düzyazı sayfalarında yer alıyorlar. M. Fatih Andı, “Peygamber’i Şiirle Sevmek” üst başlıklı yazılarına kaldığı yerden devam ediyor. Bu yazısının başlığı: “Kalb ile Tasdik, Dil ile İkrar: Hiç Unutmadım”. Harun Togay, Tarık Tufan, Güven Adıgüzel, Necip Tosun, Ercan Yılmaz, Nadir Aşçı, İbrahim Gökburun, Meryem Dalğıç ve İbrahim Tenekeci yazılarıyla İtibar’ın Ekim sayısına katılan diğer isimler.

 

 

www.itibardergi.com

[email protected]

(0212) 544 24 61


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 01.10.2015 13:34 - Güncelleme Tarihi: 07.12.2015 16:45
2598

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 922 yazı bulunmaktadır.