İtibar Dergisi 56. Sayı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi 56. Sayı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi 56. Sayı

05.05.2016 09:02 - Dergihaber
İtibar Dergisi 56. Sayı

İtibar, 56. sayısı olan Mayıs sayısında Asım Cüneyd Köksal ile yapılmış bir söyleşiye yer veriyor. Türk Edebiyatının her kuşaktan önemli isimlerinin ürünleriyle katkıda bulundukları İtibar, doyurucu bir sayı ile okurunun karşısına çıkıyor.

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi şiirleriyle dikkat çeken dergi Hüseyin Atlansoy’un “Spekülasyon” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Elif Nuray’ın “Düğün”, Ali Emre’nin “Biz Küçük Kızlarıydık Şehrin” ve Nurettin Durman’ın “İstanbul” başlıklı şiirleriyle devam ediyor.Bu sayının diğer şairleri ise, Cafer Keklikçi, Said Yavuz, Nadir Aşçı, Abdullah Mesud, Ali Sali, Cevat Akkanat, Berat Demirci, Sadık Koç, Rumeysa Nur Gürbüz, Mehmet Torun, Ahmed Ölmez, Beyzanur Turcihan, Hatice Çay, Rıfat Eroğlu, Ömer Faruk Yasin, Seyyid Ensar, İsmail Kılıçarslan ve Bahadır Sancak. Ayrıca Turan Koç, Mahmud el-Hâlidî’den yaptığı çevirilerle şiir sayfalarını zenginleştiriyor.

İtibar, Mayıs sayısının öykü sayfaları da son derece zengin. Güray Süngü’nün “Mahalleden Sesler”, Muhsin Macit’in “Eksik Terk”, Nurdan Garparslan’ın “Görülmemek”, Emine Batar’ın “Kara Kedi”, Ayşegül Genç’in “Reisin Tost Makinası”ve Selma Türköz’in “Hepimiz Kardeşimiz” öyküleri bulunuyor.

Asım Cüneyd Köksal Söyleşisi

İtibar’ın Mayıs sayısında Asım Cüneyd Köksal ile Kâzım Berkay Özkardaş konuşmuş. Köksal, “Herhangi bir konuyu hayatı boyunca hiç düşünmemiş birinin, o konuya yıllarını vermiş, onunla hemhal olmuş, o konuyla farklı cihetlerden ve benliğinin farklı melekeleriyle irtibat kurmuş birinden duyduğu bir sözü ‘o bence öyle değil’ diye derhal reddedebilmesi, bir yönüyle, algı yitiminin göstergesi sayılabilir.” diyor. Cemal Şakar, Hasan Aycın üzerine çalışmalarına devam ediyor: “Hasan Aycın’ın Çizgilerinde İnsan ve İnsan.“ Bu yazının ardından M.Fatih Andı, seri yazılarına bir yenisini daha ekliyor: “Peygamber’i Şiirle Sevmek-XII: “Gel Ey Muhammed, Bahardır!””. Ercan Yıldırım ise “Nurettin Topçu’nun Tarih Felsefesi” ile dergide yer alıyor. Mustafa Kirenci ““Olmak” Mücadelesi İçinde Bir Ömür: Necip Fazıl” isimli yazısıyla ilk defa dergide yer alıyor. Kemal Sayar “Konuşmanın Sonu”, Hüsrev Hatemi “Edebiyatçılarla Karşılaşmalarım”, Leyla İpekçi “Damar” başlıklı yazılarıyla fikriyat sayfalarına katkı sağlıyorlar. Ebubekir Kurban, Mustafa Ruhi Şirin, Necip Tosun, Hasibe Çerko, Gökhan Ergür, Kâzım Berkay Özkardaş, Orhan Özekinci, Özkan Gözel, Güven Adıgüzel, Yahya İncetahtacı, Mustafa Çiftci, Ayşegül Uyar ve Ercan Yılmaz yazılarıyla İtibar’ın Mayıs sayısına katılan diğer isimler.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 05.05.2016 09:02 - Güncelleme Tarihi: 02.05.2016 09:02
2449

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 939 yazı bulunmaktadır.