İtibar Dergisi 57. Sayı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi 57. Sayı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi 57. Sayı

07.06.2016 09:00 - Dergihaber
İtibar Dergisi 57. Sayı

İtibar, 57. sayısı olan Haziran sayısında son kitabı ile dikkatleri üzerine çeken Ercan Yıldırım ile yapılmış bir söyleşiye yer veriyor. Türk Edebiyatının her kuşaktan önemli isimlerinin ürünleriyle katkıda bulundukları İtibar, doyurucu bir sayı ile okurunun karşısına çıkıyor.

İbrahim Tenekeci’nin yönetiminde İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi şiirleriyle dikkat çeken dergi, İbrahim Tenekeci’nin “Bakma Onlara” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Emel Özkan’ın “Gönül Ey”, Tuba Kaplan’ın “Cephe Gerisinde Türk Şiiri” ve Kâzım Berkay Özkardaş’ın “Kucağımız Kan Boşluğu” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Cengizhan Konuş, Mehmet Şamil, Rabia Gelincik, Zeynep Tuğçe Karadağ, Ertuğrul Gazi Demir, Fatih Zorlu, Bayram Zıvalı, Ayşe Çelikkaya, Rıdvan Tulum, Mustafa Uçurum, Ömer Fatih Andı, Raşit Ulaş, Mehmet Burak, Semiha Kavak, Selahattin Yusuf ve Süleyman Çobanoğlu.

İtibar Haziran sayısının öykü sayfaları da son derece zengin. Cemal Şakar’ın “Utanç”, Necip Tosun’un “Bir Hikâye Kalır Geriye Her Şeyden”, Muhsin Macit’in “Kader Arkadaşı”, Numan Altuğ Öksüz’ün “Şubat Ataması”, Mehtap Altan’ın “Def” ve Adem Tekden’in “Ötesi Mavi” öyküleri bulunuyor.

Ercan Yıldırım Söyleşisi

İtibar’ın Haziran sayısında Ercan Yıldırım ile Tuba Kaplan konuşmuş. Yıldırım, “Dünyada pek çok zulüm var. Bunların sebebi olarak devletleri yükümlü tutarken, kapitalist sisteme ses etmiyoruz.” diyor. İbrahim Kalın, dokunaklı bir hâtırasını yazmış Haziran sayısına: “Bu dünyada hiçbir zaman göremeyecekleri bir resim karesinde yer almanın mutluluğu…”. Savaş Barkçin “Beş Kelime, Beş Tehlike“ adlı çalışmasıyla yazılarına devam ediyor. Kemal Sayar ise “Doğrunun ve Yanlışın Ötesinde” ile dergide yer alıyor. Hüsrev Hatemi, edebiyatçılarla karşılaşmalarını yazmaya bu sayıda da devam ediyor. Tarık Tufan, “Ondan Geriye Hiçbir Şey Kalmadı”, Sadık Yemni, “Balonlu Vadi”, Güven Adıgüzel, “ Kız Kardeş, Yaşlar Var Boğazımda!” başlıklı yazılarıyla dergide yer alıyor. Cihan Aktaş, Mustafa Ruhi Şirin, Nadir Aşçı, Özkan Gözel, Sabiha İclal Tiryaki, Suavi Kemal Yazgıç, İsmail Isparta, Selma Aksoy Türköz ve Dürdane Çınar yazılarıyla İtibar’ın Haziran sayısına katılan diğer isimler.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 07.06.2016 09:00 - Güncelleme Tarihi: 03.06.2016 12:01
2684

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 922 yazı bulunmaktadır.