İtibar Dergisi Ağustos 2015 Sayısı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi Ağustos 2015 Sayısı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi Ağustos 2015 Sayısı

03.08.2015 09:42 - Dergihaber
İtibar Dergisi Ağustos 2015 Sayısı

İtibar’ın 47. sayısı olan Ağustos sayısında Psikolog Mehmet Dinç’le gerçekleştirilen söyleşi ve İhsan Fazlıoğlu’nun geniş oylumlu makalesi öne çıkıyor.

 İbrahim Tenekeci yönetiminde aylık olarak çıkan İtibar’ın Ağustos sayısı Hasan Aycın’ın bir çizgisi ile açılıyor. Derginin şiir sayfaları Ali Emre’nin “Üsküdar’da Kızlar”, İsmail Kılıçarslan’ın “Bir Kadının Gözyaşları İçin Şiir”, Suavi Kemal Yazgıç’ın “Biraz” ve İbrahim Tenekeci’nin “Sürekli Kayıp” isimli şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Nurettin Durman, Emel Özkan, Mehmet Aycı, Abdüssamed Bilgili, Zeynep Tuğçe Karadağ, Nadir Aşçı, Melih Tuğtağ, Mehmet Burak, Seyyid Ensar, Ahmed Ölmez, Bahadır Sancak, Rıdvan Tulum, Recep Terler, Abdullah Mesud, Ayşe Çelikkaya, Rıfat Eroğlu ve Leylâ İpekçi. Bu sayının arka kapak şiiri ise Hüseyin Atlansoy’a ait.

 Derginin Ağustos sayısının öykü sayfalarında Cemal Şakar’ın “Hayat İşte”, Necip Tosun’un “Körebe”, Sibel Eraslan’ın “İskele”, Kemal Sayar’ın “Tamirci Çırağı”, Muhsin Macit’in “En İyi Arkadaşımdı Selo”, Zeki Bulduk’un “Dedikodu ya da Ben Öyküsü”, İsmail Özen’in “Fotoğramızı Çeker misin?”, Yunus Emre Özsaray’ın “Postmodern Büyü”, Emine Batar’ın “Bilinçaltı” ve Adem Tekden’in “Uykudan Önce” öyküleri bulunuyor.

 Mehmet Dinç: “Hiçbir Bağımlılık İyiye Gitmez”

 İtibar’ın Ağustos sayısında, Said Yavuz, Psikolog Mehmet Dinç’le bir söyleşi gerçekleştirmiş. Dinç, “Kendi hayatımızı yaşarsak kendimiz olacağız. Ben hayatı ciddiye almadığımızı düşünüyorum. Hayatı ciddiye almak, üzerinde düşünmeyi, emek vermeyi, sabretmeyi, fedakârlık göstermeyi beraberinde getiriyor” diyor. Derinlikli yazılarıyla dikkat çeken İhsan Fazlıoğlu ise geniş oylumlu bir makaleyle dergide yer alıyor bu ay: “Türkistân’ın İlmî Zihniyetinin Teşrîhi. Hemen arkasından Ercan Yıldırım’dan bir İsmet Özel yazısı geliyor: “Ahir Zamanda Türk Entelektüeli Olmak”. Ali Görkem Userin “Okumanın Geleceği”, Tarık Tufan “Bir Yere Sığmak”, Hüsrev Hatemi “Mahşername Destanı”, Mustafa Ruhi Şirin “Van’da Bir Kardeşim Var” başlıklı yazılarıyla derginin düzyazı sayfalarında yer alıyorlar. Ebru Burcu Yılmaz, Necip Tosun, Mehmet Narlı, Ercan Yılmaz, Ahmet Edip Başaran, Tuba Kaplan, Şahin Bal, Said Yavuz ve Güven Adıgüzel yazılarıyla İtibar’ın Ağustos sayısına katılan diğer isimler.

 www.itibardergi.com

[email protected]

(0212) 544 24 61


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 03.08.2015 09:42 - Güncelleme Tarihi: 07.12.2015 16:45
2565

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 922 yazı bulunmaktadır.