İtibar Dergisi Kasım Sayısı Yayınlandı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi Kasım Sayısı Yayınlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi Kasım Sayısı Yayınlandı

06.11.2015 09:00 - Dergihaber
İtibar Dergisi Kasım Sayısı Yayınlandı

Türk edebiyatının her kuşaktan önemli isimlerinin ürünleriyle katkıda bulundukları İtibar, 50. sayısı olan Kasım sayısında zengin bir içeriğin yanı sıra Metin Önal Mengüşoğlu’yla yapılmış bir söyleşiye de yer veriyor.

İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi şiirleriyle dikkat çeken dergi, Nadir Aşçı’nın “Âh Mine’l İnsan” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Said Yavuz’un “Nakkare”, Ali Emre’nin “Onlara Gitme” ve İbrahim Tenekeci’nin “Siper Sanatı” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, İbrahim Gökburun, Zafer Acar, Dilek Kartal, Tuba Kaplan, Zeynep Tuğçe Karadağ, Gökhan Ergür, Enes Kılıç, Abdullah İlhan, Ahmet Sarı, Leylâ İpekçi ve Emel Özkan. Ayrıca Samet Köse de bir Adonis şiirini Türkçe’ye kazandırmış.

Derginin Kasım sayısının öykü sayfaları da son derece zengin. Yıldız Ramazanoğlu’nun “Kayıp Defter”, Necip Tosun’un “Cem Zehiri”, Zeki Bulduk’un “Kırmızılı Kadın”, Hasibe Çerko’nun “Buhur”, Yunus Emre Özsaray’ın “L.’nin Kapılarda Beklenişi”, Betül Nurata’nın “Miras” ve Cemile Rumeysa Sağlam’ın “Delice Bir Yenilgi Yahut Hayat” öyküleri bulunuyor.

Metin Önal Mengüşoğlu Söyleşisi

İtibar’ın Kasım sayısında şair Metin Önal Mengüşoğlu ile Kâzım Berkay Özkardaş konuşmuş. Mengüşoğlu, ‘Rehberini doğru seçenin madeni pas tutmaz’ diyor. Söyleşinin hemen arkasından Nurettin Durman’ın Mengüşoğlu şiiri üzerine bir yazısı geliyor. Berat Demirci “Metropoliten Bir Mezarlık Projesi” adlı çalışmasıyla yazılarına devam ediyor. Bu yazının ardından Ercan Yıldırım’ın yazısı geliyor: “Plastik Rahle”. Hüsrev Hatemi ise “Hüsrev ile Şirin - Ferhad ile Şirin” başlıklı incelemesiyle dergide yer alıyor. Kemal Sayar da “Uyaran ve Tepki” yazısıyla Kasım sayısına katkıda bulunan bir diğer önemli isim. Cihan Aktaş, “İki Avuç Fındık Oteli” ile otel yazılarına devam ediyor. Asım Gültekin ise İtibar’ın ellinci sayısında elli sayısını ele alan bir yazıyla dergiye katkıda bulunuyor. Yusuf Genç, İhsan Fazlıoğlu’nun İtibar’da yazdığı yazılara değinen bir inceleme yazısı ile yer alıyor. Sibel Eraslan, Muhsin Macit, Yusuf Akçay, Aykut Nasip Kelebek, Necip Tosun, Ercan Yılmaz, Orhan Özekinci, Ömer Yalçınova, Suavi Kemal Yazgıç, Nadir Aşçı, Murat Küçükçifci, Ayşegül Uyar, Necdet Subaşı, Mustafa Çiftçi, Muhammed Berdibek ve Tarık Tufan yazılarıyla İtibar’ın Kasım sayısına katılan diğer isimler.


www.itibardergi.com ● [email protected] ● (0212) 544 24 61


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 06.11.2015 09:00 - Güncelleme Tarihi: 07.12.2015 16:45
2067

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.