İtibar Dergisi Mart Sayısı Yayımlandı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi Mart Sayısı Yayımlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi Mart Sayısı Yayımlandı

06.03.2019 09:00 - Dergihaber
İtibar Dergisi Mart Sayısı Yayımlandı

İtibar, 90. sayısı olan Mart sayısında Tarık Tufan ile yapılmış bir söyleşiye yer veriyor. Türk Edebiyatının her kuşaktan önemli isimlerinin ürünleriyle katkıda bulundukları İtibar, doyurucu bir sayı ile okurunun karşısına çıkıyor.

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi şiirleriyle dikkat çeken dergi, Hüseyin Atlansoy’un “Olmayacak Olacak” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Cahit Koytak’ın “Asa”, Mehmet Narlı‘nın “Sabır” ve Ömer Fatih Andı’nın “Ağır Köprü” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Mustafa Ruhi Şirin, Ercan Yılmaz, Zeynep Kot Tan, Zeynep Tuğçe Karadağ, Yunus Karadağ, Ömer Yalçınova, Hasan Hüseyin Çağıran, Süleyman Unutmaz, Adem Yazıcı, Mehmet Aycı, Nurettin Durman, Abdulhâlik Aker, Ali Sali, Fatih Muhammet Atasever, İlker Nuri Öztürk, Gökhan Ergür, Kenan Yusuf, Mehmet Emin Küçüker, Enes Kılıç, Mehmet Fatih Öz, Ahmet Ölmez, Eray Sarıçam, Yasin Onat, Ayşe Çelikkaya, Tuba Kaplan ve Zülal Sema.

İtibar’ın Mart sayısının öykü sayfalarında Ayşegül Genç’in “Babamın Yumrukları”, Mustafa Akar’ın “Güldürmeye Yetmeyen Sevinçler”, Okan Erdağı’nın “Bir Sincaba Dokunmak” ve Ömer Vural’ın “Pusu” isimli öyküleri bulunuyor.

Tarık Tufan Söyleşisi

İtibar’ın Mart sayısında Orhan Özekinci sormuş, Tarık Tufan cevaplamış. Tufan, “Yeni hayat tasavvuruna ayak uydurabilmek için sizden beklenen şey kendi özünüze yabancılaşmanız, düşünsel ve duygusal derinliklere hiç bulaşmamanız ve iyi birer tüketici olmanız.” diyor. İbrahim Tenekeci, “Geyve Posta Tarihi” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Furkan Çalışkan, “Ölümün En Uzun Yüzyılı” başlıklı yazısıyla yürüyüşünü sürdürüyor. Gökhan Gökçek, “Türkiye’nin Tarihi Ne Zaman Başladı?” diyerek önemli bir konuya temas ediyor. Zeynep Merdan, “Kendilik Cesareti” başlıklı yazısıyla aramızda. Kitap tahlili bölümümüzde ise Hatice Ebrar Akbulut, Ömer Lekesiz’in “Yılan Islığıyla Serenad”, Bahadır Sancak, İbrahim Kalın’ın “Barbar Modern Medenî”, Suavi Kemal Yazgıç, İsmail Kılıçarslan’ın “Kara Dursun ve Diğer Ankara Söylenceleri”, Hüseyin Ahmet Çelik, Ömer Çelik’in “Acı Yok”, Beyzanur Turcihan, Savaş Ş. Barkçin’in “Osmanlı Aklı”, Rüya Bağ, Handan Acar Yıldız’ın “Açık Unutulmuş Mikrofon”, Seyyid Ensar, Soner Karakuş’un “Gece Geç” ve Mehmet Fatih Öz, Hayriye Ünal’ın “Yüz Sene Daha” adlı kitaplarını değerlendirdi.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 06.03.2019 09:00 - Güncelleme Tarihi: 04.03.2019 16:00
1439

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.