İtibar Dergisi Mart Sayısı Yayınlandı, Dergi, Dergihaber

İtibar Dergisi Mart Sayısı Yayınlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İtibar Dergisi Mart Sayısı Yayınlandı

05.03.2016 09:00 - Dergihaber
İtibar Dergisi Mart Sayısı Yayınlandı

İtibar, yeni sayısında zengin bir içerikle okurlarına merhaba diyor. İtibar 54. sayısında Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk ve Prof. Dr. Bedri Gencer ile yapılan iki önemli söyleşiye birden yer veriyor.

Genel Yayın Yönetmenliğini İbrahim Tenekeci’nin, Yayın Editörlüğünü Ali Görkem Userin’in yaptığı, aylık olarak çıkan İtibarın Mart sayısını, usta çizer Hasan Aycın’ın bir çizgisi açıyor. Derginin şiir sayfaları iseCevdet Karal’ın“Dönen At”, Ahmet Murat’ın “Uyku Soruları”, Cafer Keklikçi’nin “Hayat Gidiyor” ve Mustafa Akar’ın “Senin Olan Bir Şeyler” isimlişiirleriyle devam ediyor.Bu sayının diğer şairleri ise, Erdal Çakır, Fatma Şengül Süzer, Nurettin Durman, Adem Turan, Ali Sali, Durmuş Ongun, Sadık Koç, İbrahim Gökburun, Seyyid Ensar, Ali Oturaklı, Kenan Yusuf Taşkın, Gökhan Ergür ve Cevat Akkanat. Bu sayının arka kapağındaki şiir ise Cengizhan Konuş’aait.

Derginin Mart sayısının öykü sayfalarında Necip Tosun’un “Şehrin Sesleri”, Cemal Şakar’ın “Tohum”, Yıldız Ramazanoğlu’nun “Annemin Arkadaşları”, Yunus Emre Özsaray’ın “Mecnun’un Yok Oluşu”, Betül Nurata’nın “Bu Karanlıkta Fatih’te Ne İşim Var?”, Hüseyin Sefa Ak’ın “Ben Dolmuş” ve Esra Erman’ın “Asla Geri Dönme” öyküleri bulunuyor.

Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk ve Prof. Dr. Bedri Gencer Söyleşileri

İtibar’ın Mart sayısında, iki önemli söyleşi birden yer alıyor. Samed Karataş, Prof.Dr. Ali Şükrü Çoruk ile konuştu. Çoruk: “Milli Mücadele’nin değerini iyi bilmemiz gerekiyor.” diyor. Tuba Kaplan ise Prof.Dr. Bedri Gencer ile derinlikli bir söyleşi gerçekleştirmiş. Gencer, sünnet ile kültür arasında Müslümanları tarif ediyor. Son sayılarda yazıları beğenilerek takip edilen Mustafa Çiftci, Dede Gölgesi-2 ile yazılarına devam ediyor. Hemen arkasından Kemal Sayar’ın “Hınç, Öfke ve Affediş” başlıklı yazısı geliyor. Ercan Yıldırım ise istikrarlı yazılarına devam ediyor: “Neopaganizmin Son Ürünü: Allah Lafızlı Bina”. Derginin sürpriz isimlerinden birisi de Sadık Yemni. Üçüncü Kapı isimli çalışmasıyla dergide ilk defa yer alıyor. Ali Emre “Sezai Karakoç Şiirinde Ortadoğu”, Hüsrev Hatemi “Şiir Geçmişimize Kısa Bir Bakış”, Ahmet Kekeç “Meşakkatli Türkiye Haritası”başlıklı yazılarıyla derginin fikriyat sayfalarında yer alıyorlar. Mehmet Dinç, Cihan Aktaş, Güven Adıgüzel, Özkan Gözel, Mustafa Ruhi Şirin, Hasibe Çerko, Raşit Ulaş, Kâzım Berkay Özkardaş, Ayşegül Uyar, Ebubekir Kurban, Yahya İnce Tahtacı ve Nadir Aşçı yazılarıyla İtibar’ın Mart sayısına katılan diğer isimler.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 05.03.2016 09:00 - Güncelleme Tarihi: 04.03.2016 09:18
2371

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.