Kentle Kavga-Mustafa Kutlu Öykücülüğünde Mekan, Bilal CAN

Kentle Kavga-Mustafa Kutlu Öykücülüğünde Mekan kitabını ve Bilal CAN kitapları hakkındaki tüm bilgileri Kitaphaber.com.tr sitemizde bulabilirsiniz.

Kentle Kavga-Mustafa Kutlu Öykücülüğünde Mekan

KitaplarımızBilal CAN - 2017.12.01
Kentle Kavga-Mustafa Kutlu Öykücülüğünde Mekan

Kentle Kavga, Mustafa Öykücülüğünde Mekân alt başlığıyla İzdiham etiketiyle yayınlanarak satışa sunuldu. Eser, Mustafa Kutlu'nun eserlerindeki mekân unsurunu gelenek-modern karşıtlığı içerisinde ele alarak Kutlu'nun mekâna anlayışını gözler önüne sermektedir. Mustafa Kutlu, Anadolu'nun tüm renklerini tüm olağanlığıyla eserlerine işleyen bir nevi "toplumsal gerçekçi" bir yazar olarak içinde yaşadığı toplumu gözlemleyerek eserlerini kaleme almaktadır. Bazı yazarlar gibi fildişi kuleden toplumu izleyerek değil, toplumla bizzat nüfuz ederek, gezerek, izleyerek, konuşarak toplumu ele almaktadır.

Her edebi eserin sosyal bir olgu olduğu gerçeği doğrultusunda Mustafa Kutlu'nun eserlerinde yaşadığımız toplumun nüvelerini görebiliriz. Bilal Can, sosyolojik imkanlar doğrultusunda Türkiye'de pek yapılmayan bir yöntem ile Mustafa Kutlu'nun eserlerini inceleyerek çalışmasını ortaya koymuştur. Edebiyat Sosyolojisi ve Mekân Sosyolojisinin sağlamış olduğu imkanlar bağlamında Kutlu'nun eserlerinin derin analizlerini yaparak onun Kente bakış açısını gözler önüne sermektedir.

Kentle Kavga
Mustafa Kutlu Öykücülüğünde Mekan
Bilal Can

İzdiham Yayınları
2017, İstanbul
176 Sayfa


Satın Almak İçin


Kitapla İlgili Yayımlanmış Yazılar