Kitap Defteri Dergisinin 2. Sayısı Yayınlandı, Dergi, Dergihaber

Kitap Defteri Dergisinin 2. Sayısı Yayınlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Kitap Defteri Dergisinin 2. Sayısı Yayınlandı

03.09.2018 09:00 - Dergihaber
Kitap Defteri Dergisinin 2. Sayısı Yayınlandı

Mevsimlik kitap kültürü dergisi "Kitap Defteri", yeni sayısıyla okur karşısında. "Önce Kitap Yayınları" adına ilk sayısı Mayıs 2018'de yayımlanan mütevazı kitap kültürü dergisi "Kitap Defteri", Eylül 2018'de kendince yenilik ve zenginlikleri içeren ikinci sayısıyla kitapseverlerle buluştu.

Derginin yeniliği, 2019'da dört kez yayımlanıp okurlarına bundan böyle abone yöntemiyle ulaşacak olmasının haberi elbette. Her sayısında yeni kitabı yayımlanan bir yazarla görüşmeyi ilke edinen derginin bu sayısındaki görüşme konuğu Oğuz Demiralp, yıl içinde yayımlanan "Orhan Bey ve Kitapları" (Kırmızı Kedi Yay.) hakkında açıklamalar yapmış dergiye.

"Ahlak Sorunumuz" adlı kitabı "Önce Kitap Yayınları" arasında çıkan Hasan Ayık da kitabıyla ilgili sorulara açıklık getirmiş. "Cümle Yayınları" editörü Muhsin Mete, yayınevi olarak yola çıkışlarının öyküsünü paylamış okurla.

Eyüp Tosun, üçüncü yılını dolduran mevsimlik "Öykülem" dergisinin serüvenini anlatırken Ömer Eski de "ilk kitap" bölümünde Ayfer Tunç'un "Saklı" adlı öykü kitabını gündeme getirmiş. Derginin "kitap kültürü" yazısı olarak bu kez Necip Asım Yazıksız'ın, "Kitaplar" başlıklı yazısı alınmış dergiye.

Mehmet Nur Karakeçi, Zeynep Kılıç, Hasan Öztürk, Mariye M. Arıcı, Muhammet Çoruhlu ve Ayşe Kanbur, dergide yeni kitapları tanıtan diğer isimler.

Gelecek sayı, Ocak 2019'da okuruyla buluşacak. Gündemi kitap olanlara…


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 03.09.2018 09:00 - Güncelleme Tarihi: 27.11.2021 18:02
1349

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 643 yazı bulunmaktadır.