Kitaphaber.com.tr 9 Yaşında, Kara Tahta, Kitaphaber

Kitaphaber.com.tr 9 Yaşında yazısını ve Kitaphaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Kitaphaber.com.tr 9 Yaşında

16.03.2020 15:04 - Kitaphaber
Kitaphaber.com.tr 9 Yaşında

16 Mart 2011 tarihinde başladığımız yayınımız 9 yıllık süreçle birlikte devam ediyor.

kitaphaber'in yayına girdiği ilk gün olan 16 Mart dolayısıyla İsrail'in Filistin'i işgalini protesto etmek amacıyla orada bulunan Rachel Corrie, 2003 yılında İsrailin buldozerleri altında kalarak hayatını kaybetmiştir. Aynı dinden, dilden ve ırktan olunmamasına rağmen sırf insanlık onuru için Filistinlilerin yanında durup direniş sergileyen Rachel'in bu tutumu insanlığın barış ve huzuru için çok önemli bir çabaydı.

Fakat İsrail, Rachel'in ölümüne neden olduğu gibi onun gibi binlerce insanın da ölümüne sebep olmaya devam etmiştir.

Web sitemiz bu yüzden 16 Mart'ı unutmamak adına ve Rachel'in isminin unutulmaması için ona ithaf edilmiştir.

16 Mart ayrıca dünyayı kana bulayan katliamlardan biri olan Halepçe Katliamının da yıl dönümü. Kimyasal silahlarla mazlumların öldürülmesine sebep olan bu katliamın dünya tarihi açısından bir kara leke olduğunun altını çizmemiz lazım. Tıpkı Srebrenitsa'da yaşananlar gibi...

Kitaphaber, bu acıları kendine bir çıkış noktası yaparak, tarihe bir not düşme biçimidir. Kitaplar üzerinden, yazılıp çizilenler üzerinden konuşmaya imkan veren bir platform olan kitaphaber.com.tr şu an Türkiye'nin en büyük kitap değerlendirme platformu özelliği de taşımaktadır.

9 yıllık süreçte bizlerle yürüyen ve bizlere destek veren tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkürler

Bilal CAN

Kitaphaber.com.tr

Genel Yayın Yönetmeni

her türlü görüş ve önerileriniz için

editor@kitaphaber.com.tr
bilalcan7250@gmail.com


Yazar: Kitaphaber - Yayın Tarihi: 16.03.2020 15:04 - Güncelleme Tarihi: 25.11.2021 16:20
9540

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Kitaphaber adına bazen yeni çıkan bir kitabı tanıtırken bazen bizden bir şeyler paylaşırken ve bazen de alıntı ve yeni çıkanlar kullanıcı isimleriyle paylaşmayı tercih etmediğimiz veya hangi profil altında paylaşmanın uygun olduğunu bilemediğimiz içerikleri bu kullanıcı profiliyle paylaşıyoruz. Bir dönem kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri de bu isimle paylaştığımız olmuştur.

Kitaphaber ismine kayıtlı 136 yazı bulunmaktadır.

Yazarımıza ait 4 kitap bulunmaktadır.