Londra kitapçısında bir Türk Başbakan!, Haber, Sabri ÜNAL

Londra kitapçısında bir Türk Başbakan! yazısını ve Sabri ÜNAL yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Londra kitapçısında bir Türk Başbakan!

18.01.2016 16:23 - Sabri ÜNAL
Londra kitapçısında bir Türk Başbakan!

Günün bomba haberi "Başbakan Davutoğlu Londra'da kitabevine gitti" olacak

Şimdiye kadar kimi başbakanlarımızı kırık burunla (rivayet odur ki kumarhane kavgası sonrası) basın karşısına geçmiş demeç verirken hatırlayan ihtiyarlarımız için de bu haber süpriz oldu; ilginç bir hatıra da olacak.

Haberi aktarıyorum

"Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra'da bir kitabevine uğrayarak kitapları inceledi ve bazı kitapları satın aldı. İngiltere'nin başkenti Londra'daki programını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu sabah Merrill Lynch 16. Türkiye Yatırım Konferansı'na katılmasının ardından Londra'da bir kitapçıya uğradı. Waterstone's isimli bir kitapçıda bir süre vakit geçiren Başbakan Davutoğlu kitapları inceleyerek satın aldı."

İnsan cidden nereden nereye diye düşünüyor. Tabii ben de şahsen acaba hangi kitabı aldı, ismi ve konusu neydi; Türkiye'de satışı var mı, veya Tercümesi var mı diye merak ediyorum.

Güncelleme: Konuyla alakalı olarak ilgili kitapçı ile yaptığımız yazışmadan bir sonuç elde edemedik; Başbakan'ın aldığı kitabı onlar da not almamışlar, almışlarsa bile ifşa edemeyeceklerini söylüyorlar. Ben ise hala merak ediyorum:)

Dear sabri, Thank you for taking the time to get in touch with us here at Waterstones. I am unfortunately unable to find out and disclose this information. Kind regards,

Güncelleme 2: Sayın Başbakan'ımızın aldığı kitabın "The Silk Roads - A New History of the World. Peter Frankopan" olduğunu öğrendik.


Yazar: Sabri ÜNAL - Yayın Tarihi: 18.01.2016 16:23 - Güncelleme Tarihi: 12.07.2022 17:07
4399
Yorumlar
  • Sabri Ünal 2021.11.06 20:21

    İpek Yolu ismiyle Pegasus Yayınları tarafından 2018 yılında kitap tercüme edilip ülkemizde de yayımlanmıştır.

Sabri ÜNAL Hakkında

Sabri ÜNAL

1982 doğumlu. Harran Ün. İlahiyat Fakültesi mezunu. 15 Temmuz gazisi. Özgür Yazılım ve kitapları seviyor. Ömür boyu öğrenci. Kitaphaber imtiyaz sahibi.

Sabri ÜNAL ismine kayıtlı 29 yazı bulunmaktadır.

Twitter Instagram YouTube Kişisel