Mostar Nisan 2013: Meslek dediğin İş mi İşgal mi?, Dergi, Dergihaber

Mostar Nisan 2013: Meslek dediğin İş mi İşgal mi? yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Mostar Nisan 2013: Meslek dediğin İş mi İşgal mi?

05.04.2013 10:59 - Dergihaber
Mostar Nisan 2013: Meslek dediğin İş mi İşgal mi?

Mostar Nisan 2013: "Meslek: İş mi? İşgal mi?"

Mostar olarak 98. sayısında meslek konusunu ele aldı ve işin hayatımızı işgal edip etmediğini sorguladı. "Meslek: İş mi? İşgal mi?" isimli kapak yazısını Mehmet Raşit Küçükkürtül yazdı.

Davut Bayraklı, Kemal Özer ile "Helal Gıda" üzerine ilgi çekici bir söyleşi yaptı. Necmettin S. Şahin Hollywood sinemasını ikinci yazısıyla irdelemeye devam ediyor. Emre Baştuğ "Kaçış Çemberi: Bir Türkmen Mültecinin Dramı" başlıklı araştırma röportaj yazısıyla, Mümin Munis "Fatih Tabutlar", İbrahim Aksu " Divan Edebiyatı", Muharrem Yeşilyurt "Korkunç Türk: Koca Yusuf", Sulhi Ceylan "Yunan Vali", Kenan Aydın "Demokrasi", Argun Cevher "Teknik Gezmek!" yazılarıyla dergide yerini almış.

Derginin en önemli bölümü olan "Tezgâh" bu ay okuyuculardan gelen bir şiir ve iki mektupla biraz daha hareketleniyor.

Gündelik hayatın, sosyal konuların, genel kültürün ve mizahın geniş yer tuttuğu yazılar da zevkle okunacak bir bölüm oluşturuyor. "Gençliğin Gündemi", "Çorba", "Kitap", "Külliyat", "Öğrenci Günlüğü", "Bilişim", "Rahle", Bilal Can'ın hazırladığı "Kırkambar" Bölümü, "Tarih Diyalogları", "Çizgi Hikâye", "Çizgili Düşler" ve "Zaman Zaman İçinde" bölümleri de ilginizi bekliyor.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 05.04.2013 10:59 - Güncelleme Tarihi: 20.11.2021 18:09
2528

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 929 yazı bulunmaktadır.