Muşta Dergisi 6. Sayısında Çek Fişi Diyor, Dergi, Dergihaber

Muşta Dergisi 6. Sayısında Çek Fişi Diyor yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Muşta Dergisi 6. Sayısında Çek Fişi Diyor

14.08.2015 10:00 - Dergihaber
Muşta Dergisi 6. Sayısında Çek Fişi Diyor

Türkiye, belki de son yüz yılın en zor zamanlarını yaşıyor. Bütün bu kaosun içinde Muşta ise yapması gereken şeylerin idrâkinde olarak yolda yürümeye devâm ediyor. "Tarafımız da belli safımız da belli" diyerek bu sayıda Uygur Türkleri'nin ve Bayır-Bucak Türkmenleri'nin seslerinin bir nebze de olsa duyulması için Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk ve esed'in mezâlimi başladığından beri Suriye'de olan gazeteci Behçet Alkan ile mülâkatlar gerçekleştirdik. Umulur ki bu iki mazlum Müslüman millete ufacık da olsa yardımımızın dokunması şerefine nâil oluruz.

6.sayımızda "Çek Fişi" dedik. Medya genelinde, televizyon, televizyonculuk, İslâmî televizyonculuk, gazetecilik, televizyon dizileri ve televizyon programlarının milletimiz üzerindeki tahrib edici faaliyetlerini yazma gayretinde olduk.

Ayrıca yeni eklediğimiz İslâm'ın Kılıçları bölümü ile tarih boyunca elinde kılıç ile mücâdele etmiş Allah dostlarını aziz okura anlatma gayreti içine girdik. Tasavvufun bir miskinlik olmadığını, aksine, bizâtihi sosyal hayatın direkt olarak içinde yer aldığını; bunun aksini düşünerek tasavvufu yanlış anlamış ve yanlış anlatmış Mü'min kardeşlerimize izah etme gayretindeyiz.

Bu sayıda Şirâze bölümünde, son ayların popüler ve moda akımı olan Genç Nesil ve Çay House ekibinin neler yaptığını, neler yapamadığını, üzerlerine almaya çalıştıkları misyonu ne derece taşıyabildiklerini ve Müslümanlar üzerindeki etkilerini anlatmak ve kendilerine yardımcı olmak için ekibe açık mektup yazdık.

Sayının yazarları ve yazıları:

 • Sulhi Ceylan 'Bilgiyi Ahlâksızlaştıranlara Notlar',
 • Şahin Aslan 'Camide Papaz Bir Vâiz: Televizyon',
 • Raşit Ulaş ' Keriman Hâlis'ten Acun'a Bir Ahlâk Çöküntüsü',
 • Mücahid İlker, 'Kese Kâğıdı Sofra Bezi Yâhut Gazete'
 • Feyza Yapıcı, 'Medyanın Müslümancası'
 • Ayşe Aslan, 'İslâmî Feminikler',
 • Halide İzza Binti İsmail 'Malezya'da Bir Müslüman Doğunca',
 • Abdullah Karaca 'İnsan İyi de Çevresi Kötü'
 • Ümmügülsüm Önder 'Modern Zamanlarda Yalnız Kadın' yazılarıyla,
 • Serdar Demir 'Âdem' adlı hikâyesi ile
 • Bahadır Dadak, Abdullah Karaca ve Melike Büyükçolpan da illüstrasyonları ile yer alıyor.

Bu sayının İslâm harfleri ile yazılmış şiiri ise Türk şiirinin zirvelerinden Karacoğlan'dan

Anâsır-ı erbaa'ya, Hazret-i İnsan'a, akıl ve fikir sahiplerine, vicdanlı gönüllere, gönlü kırık ve endişeli Müslüman'a selâm olsun.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 14.08.2015 10:00 - Güncelleme Tarihi: 28.11.2021 19:00
3226
Yorumlar
 • Selami Dinç 2015.08.24 01:19

  Muşta Dergisi'ni ilgiyle takip ediyoruz başarılar diliyoruz daha uzun soluklu olması için iş adamlarımızı reklam vermeye davet ediyorum

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.