Okur Cephesi Söyleşileri 1

Okur Cephesi Söyleşileri 1

Okur Cephesi Söyleşileri 1

01.07.2013 - Ersin Kendir
Okur Cephesi Söyleşileri 1

1-şuan hangi kitabı okuyorsunuz?
2- kitaplığınızda hep gözünüzün önünde tuttuğunuz kitap ya da kitaplar var mı
3-okuduğunuz kitabı hediye edememek gibi bir huyunuz var mı?
4-kitap alırken neye göre alırsınız?

Kitap söz konusu olunca genelde akla yazarlar ve okunulan o kitap gelir fakat okumanın, yazarın iletişime geçmesi için "okur" un olması gerekmektedir. Yazarlarımızdan Ersin Kendir kitapların dünyasını bu sefer okurlarla araladı.

İlk misafirimiz Rumeysa Candar

1- Milena'yla Faust'u birlikte götürmeye çalışıyorum. Daha doğrusu Milena'yı bütün kitaplarla götürmeye çalışıyorum öyle bir şey oldu. Güzel kitap Milena.

2. Mesleki yardımcı kitaplar başta olmak üzere, onları şiir kitapları, önceden okuyup kopamadığım kitaplar ve yeni alınıp sırasını bekleyen kitaplar takip etmekte. Yardımcı kitaplar için; Ömer Nasuhi ve Hamdi Döndüren ilmihalleri diyelim. Şiir de üstad Akif'in "Safahat" ve Necip Fazıl'dan "Çile". Okunmuş ve tekrar-tekrar okunası; Ali Ural - Posta Kutusundaki Mızıka, Mustafa Ulusoy - Aynalar Koridorunda Aşk serisi... Okunacaklar arasında da; Kemal Sayar'ın "Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez" ve Senai Demircinin "Öldüğüm Gün" var.

3. Yok. Bilakis kitap hediye etmeyi çok severim. Önceden okuduğum kitapları hediye etmez, yenisini alırdım ama iki yıldır okuduğum kitapları hediye ediyorum. Ben kitapları kitaptan ziyade biraz defter gibi kullanıyorum, yanlarına not da aldığım için o kitabı hediye etmek daha bir güzel oluyor, yaşanmışlık adına. Bir de kıymet verdiğimiz birine gidiyorsa aliyyül ala.

4. Kitap alırken tabi ki öncelik beğenip sürekli takip ettiğim yazarların kitapları. Sonra da tavsiye edilen kitapları almaya çalışıyorum.

Ersin Kendir - 01.07.2013

,

2756

Ersin Kendir Hakkında

Ersin Kendir

Ordu'da doğdu, İstanbul'da yaşıyor.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin