Olağan Şiir Dergisi 18. Sayısında Mehmet Ali Genç'i Dos, Dergi, Dergihaber

Olağan Şiir Dergisi 18. Sayısında Mehmet Ali Genç'i Dosya Konusu Ediyor yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizde

Olağan Şiir Dergisi 18. Sayısında Mehmet Ali Genç'i Dosya Konusu Ediyor

30.01.2021 09:00 - Dergihaber
Olağan Şiir Dergisi 18. Sayısında Mehmet Ali Genç'i Dosya Konusu Ediyor

Olağan Şiir dergisi 18'inci sayısının dosya konusu, "Dış Dünyanın Olumsuz Etkilerinden Kaçmanın Tek Yolu Şiirdi Benim İçin" diyen Mehmet Ali Genç.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından iki ayda bir yayımlanan Olağan Şiir 18'inci sayısıyla "olağan" yolculuğunu sürdürüyor. Derginin kapak ve dosya misafiri Mehmet Ali Genç'le Turgay Demirel'in yaptığı söyleşiyle açılan dosyada şairin şiirine ve şiir dünyasına eğilen çarpıcı yazılar var. Arka kapağı da yine şaire ait "Vardır On Üç Senesi" isimli şiir süslüyor.

Giriş yazısında, edebiyata yönelme işinin sarp ve dikenli yollarına ve edebiyat kamusu içinde türleri temsil eden kalemlerin mahallilik problemine değinen Aykut Nasip Kelebek, "Üst düzey edebiyat adamlarının oluşması tesadüflere terk edilmiş durumda. Çılgınlık düzeyinde yetenekli ve çalışkan birileri çıkarsa çıkıyor, edebiyatımızın geleceğini inşa etmek istisnaların gayretine kalıyor" diyor.

Zafer Acar'ın "Modern Körlüğe Karşı Kalp Gözü: Mehmet Ali Genç Şiiri", Aykut Nasip Kelebek'in "Mehmet Ali Genç Şiiri: Sanat ve Afyon", Turgay Demirel'in "Şiir Nelere Kadir: Mehmet Ali Genç" başlıklı yazılar, Mehmet Ali Genç dosyasınde yer alan diğer çalışmalar.

Turgay Demirel, Yunus Emre Koşar, Mahsum Oğrak şiir eleştirisi ve kuram yazılarıyla; Yeprem Türk, Hüseyin Akın, Zafer Acar, Seyfettin Ünlü, Hüseyin Peker, Hüseyin Kalyan, Yunus Emre Aklıbaşında, İlhan Kurt, Mehmet Baş, Canan Özer, Samet Kara, Fahri Alpyürür, Osman Gönül, Murathan Cıla, Umutcan Çoban şiirleriyle Olağan Şiir 18'inci sayıda.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 30.01.2021 09:00 - Güncelleme Tarihi: 27.11.2021 19:11
2868

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 922 yazı bulunmaktadır.