Olağan Şiir Dergisinin 16. Sayısı Yayımlandı, Dergi, Dergihaber

Olağan Şiir Dergisinin 16. Sayısı Yayımlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Olağan Şiir Dergisinin 16. Sayısı Yayımlandı

24.10.2020 09:00 - Dergihaber
Olağan Şiir Dergisinin 16. Sayısı Yayımlandı

Olağan Şiir dergisi 16'ncı sayısında, şiir, şiir kritiği ve şair portreleriyle geçmişten günümüze yerli şiirin izini sürüyor.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından iki ayda bir yayımlanan Olağan Şiir 16'ncı sayısıyla şiir yolculuğuna devam ediyor. Bu sayının kapağında Yeprem Türk'ün "Mevki" isimli şiiri yer alırken, Zafer Acar'ın "Yaratık", Aykut Nasip Kelebek'in "Namık Kemal'den Günümüze" ve Mehmet Baş'ın "Niğde Ağrısı" şiirleriyle; Yunus Emre Koşar'ın "Şiir Bağlı Cümlelerle Kurulan Sistemler" ve Mahsum Oğrak'ın "Şiir Otopsisi yahut Cahit Koytak Şiiri" yazıları da kapakta öne çıkan başlıklar.

Giriş yazısında, "Ermenistan'a karşı maddi-manevi her şeyiyle Azerbaycan Türklerinin yanında olduğunu söyleyemeyen; isteyen istediği yere 'focus'lansın, ben Türkiye'nin ve Müslümanların dertlerine odaklanıyorum diyemeyen bir dergi çıkarmanın ne anlamı var ki?" sorusunu soran Aykut Nasip Kelebek, "Bir Entelektüel Nasıl Olunmaz?" yazısında İlber Ortaylı'nın Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabını değerlendiriyor.

Osman Serhat Ertekli, Hüseyin Peker, Hüseyin Kalyan, Yunus Emre Koşar, Berat Bıyıklı, Umutcan Çoban, Melike Aydın, Gün Uzar, Murat Cıla, Serkan Özer, Musa Gönüllü, Muhammed Yusuf Aytekin, Ensar Avcı, Elif Merve Kabadayı şiirleri; Turgay Demirel ve Yeprem Türk yazılarıyla Olağan Şiir'in 16'ncı sayısında.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 24.10.2020 09:00 - Güncelleme Tarihi: 27.11.2021 18:48
2333

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 922 yazı bulunmaktadır.