Öykülem Dergisi Yazı Sayısı Yayınlandı, Dergi, Dergihaber

Öykülem Dergisi Yazı Sayısı Yayınlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Öykülem Dergisi Yazı Sayısı Yayınlandı

21.08.2015 09:00 - Dergihaber
Öykülem Dergisi Yazı Sayısı Yayınlandı

Yaz sayısıyla edebiyat ortamına sımsıcak bir giriş yapan Öykülem, öykü ve öykü üzerine her türlü metne kapılarını açtığını müjdeliyor. Bu sayıda; kısa öyküye dair değerlendirmesiyle Zeynep Sönmez, öykünün hikâyesi üzerine Murat Özyaşar, öykünün dünü bugünü ve okurdaki karşılığı üzerine Arzu Eylem, Ülkü Tamer'in "Alleben Öyküleri" üzerine Saba Kırer, Murat Uyurkulak'ın "Kuş Yuvası" öyküsü üzerine Şenol Topçu ve Ozan Çınar'ın "Mazgalların Altında" kitabı üzerine Tayfun Topraktepe yazılarıyla, Hakkı İnanç, Betül Tarıman, Ethem Baran, Jale Sancak, Murat Taş, Semrin Şahin, Onur Çalı, Petek Sinem Dulun, Eyüp Tosun, Murat Çelik ve Mehmet Fırat Pürselim öyküleriyle, Harun Duran, Efecan Sezer, Anita Sezgener ve Hakan Bıçakcı çizimleriyle, Amy Hempel öykü çevirisiyle Ilgın Yıldız ve Amy Hempel söyleşi çevirisiyle Oğuz Demirel yer alıyor.

Dopdolu bir ilk sayıyla raflarda yerini alan Öykülem'e İstanbul'da Kadıköy Mephisto, İstiklâl Mephisto ve Fatih Ağaç Kitabevi, Ankara'da İmge, Birleşik, Dost Kitabevleri ve Maarif Sahaf, İzmir'de Yakın Kitabevi, Adana'da Karahan ve Şadırvan Kitabevleri, Konya'da Gençlik ve Çizgi Kitabevleri, Kayseri'de Akabe Kitabevi, Gaziantep Don Kişot Kitabevinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca www.imge.com.tr ve www.nadirkitap.com'dan edinmeniz mümkün.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 21.08.2015 09:00 - Güncelleme Tarihi: 27.11.2021 12:50
4722

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.