Roman ve Coğrafya, Necla DURSUN

Roman ve Coğrafya kitabını ve Necla DURSUN kitapları hakkındaki tüm bilgileri Kitaphaber.com.tr sitemizde bulabilirsiniz.

Roman ve Coğrafya

KitaplarımızNecla DURSUN - 2023.01.13
Roman ve Coğrafya

Yazıları akademik çalışmalar kadar verimli ama verdiği haz şiir tadında ve akıcı. Ruhu olan bir kitap var karşımızda. Balkanlar romanına farklı bir bakış açısı sunacak ve bu kitaptan bir coğrafyayı sadece edebiyatıyla değil, gelenekleri, günlük yaşantısı, sosyolojisi ile de tanıma fırsatı verecek herkese. - Leyla Şerif Emin (Üsküp, Kuzey Makedonya)

Şehirler dinlemesini bilene kendini anlatır. Balkan Şehirleri ise insana roman tadında en edebi kelimeler olarak anlatır kendini. Balkan şehirlerinin roman kahramanları üzerinden anlatılışına şahitlik etmenizi istiyorum. - Mehmet Mazak

Çalışmasının her aşamasında samimi duygularını, düşüncelerini, ruhunu vererek Balkanlar-da yaşamanın kaderinin izleğindeki Dursun'un bu değerli çalışması Balkan sevdalılarına yep-yeni, ilginç, orijinal ve değişik bir bakış açısı sunmaktadır. - Dr. Taner Güçlütürk (Prizren, Kosova)

Necla Dursun'un mekân ekseninde bu güne kadar pek yapılmamış olan Balkan coğrafyası-nın edebî eserler içindeki izlekleri üzerine çalışması, mekânı hem coğrafî bir olgu olarak değerlendirmekte hem de edebî bir unsur olarak yansımalarını gözler önüne sermesi açısından önemlidir. - Bilal Can

Roman ve Coğrafya
Necla Dursun
208 Sayfa
Okur Kitap
İstanbul, 2023


Kitabı satın almak için: