Serazat Edebiyat Dergisinin 4. Sayısı Yayımlandı, Dergi, Dergihaber

Serazat Edebiyat Dergisinin 4. Sayısı Yayımlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Serazat Edebiyat Dergisinin 4. Sayısı Yayımlandı

07.05.2023 09:00 - Dergihaber
Serazat Edebiyat Dergisinin 4. Sayısı Yayımlandı

İkinci yılına giren Serazat Edebiyat'ın 4. sayısı Nisan 2023'te çıktı. Şiir, öykü, inceleme ve söyleşi olmak üzere dört bölümden müteşekkil olan Serazat'ın bu sayısı Atilla Duman'ın "Bir Rüya İçin Ağıt" başlıklı öyküsü ile başlıyor. Atilla Duman, Mete Almalı, Tuğçe Öcal, Şaidin Büyükbayram ve Ubeydullah Öz bu sayıda öykü bölümünde okuduğumuz yazarlar arasında.

Derginin şiir bölümünde ise bizi altı şiir karşılıyor. Osman Hasdemir'in "Maseinaor III" başlıklı şiiriyle kapısını açan bu bölümde Orhan Batuhan Akgül, Deniz Schwarzwald, Utku Sebaste Agustus, S. Ahmet Alataş, Nesrin Aykaç şiirlerini okuyacağız.

Bu sayının söyleşi bölümünde yayınladıkları şiirler ile adından söz ettiren isimler var. Eyüp Aktuğ'un Osman Hasdemir ile yaptığı söyleşide şairin şiir serüveni üzerine konuşuyor. Bir ilk kitap olan Yüksüz Göç Şarkısı'nın konuşulduğu bu söyleşide Osman Hasdemir'in şiire ve edebiyat dergiciliğine yaklaşımını da okumaktayız. Zeki Altın ise Muhammed Durmuş ile yaptığı söyleşide şairin şiir serüveni üzerine konuşuyor. Bekleyişler Kitabı'nın konuşulduğu bu söyleşide Muhammed Durmuş'un şiire ve edebiyata yaklaşımına da şahit olmaktayız.

Bu sayının inceleme bölümünde iki yazı okurunu bekliyor. Eyüp Aktuğ, "Nikolay Gogol'un Petersburg Hikâyelerinde Karakterlerin Asabî Tutumlarının Kaynağı" başlıklı yazısıyla söz konusu hikâye karakterleri üzerinden bir dönem okuması gerçekleştiriyor. S. Ahmet Alataş ise "Kütüphane Bize Ne Söyler" başlıklı yazısıyla kütüphanelerin ve kitapların fısıldadıklarını okurlarına duyurmaya gayret ediyor.

Derginin 4. sayısını okumak için aşağıdaki http://tiny.cc/serazat4 bağlantısını kullanabilirsiniz.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 07.05.2023 09:00 - Güncelleme Tarihi: 04.05.2023 18:06
696

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.