Sincan İstasyonu Dergisi Yüzü 9 Geçti, Dergi, Dergihaber

Sincan İstasyonu Dergisi Yüzü 9 Geçti yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Sincan İstasyonu Dergisi Yüzü 9 Geçti

10.10.2020 09:00 - Dergihaber
Sincan İstasyonu Dergisi Yüzü 9 Geçti

Şair Abdülkadir Budak'ın sahibi ve yayın yönetmeni olduğu Sincan İstasyonu dergisi, 13 yılın sonunda 109. sayıya ulaştı.

Ulusal çapta yayın yapan, edebiyat dünyasının tanıdık isimleriyle genç yetenekleri buluşturan dergi, yeni sayısında da bu özelliğini sürdürüyor. "Yaşarken değerlendirmek"ten yana olan Sincan İstasyonu'nun kapağını şiir çalışmalarını sessiz sedasız sürdürmekte olan Nur Saka süslüyor. "Seni de çok sevmiştim / Cumhuriyeti de!" diyen şairin "Mutsuz oluyor sevdaları da, halkı yoksul olanın demek!" başlıklı yazısından şiir yolculuğuna dair bilgiler edinmek mümkün.

Eylül-Ekim 2020 tarihli sayıda şair olarak tanınan, geçen yıl ilk romanını yayımlamış olan Zeynep Kurada'nın bu yılın Tarık Dursun K. Öykü Ödülü'nü kazanan metni de ilgiyle okunacak olanlardan. Derginin sürekli yazarlarından Gültekin Emre, Aydın Afacan, Halil İbrahim Özbay ve Ümit Yıldırım'ın dışında Emre G. Kanmaz, Gültekin Tezcan, Orhan Kınacı, Şenol Gürel, Yusuf Araf adlarını taşıyan gençlere de rastlamak mümkün.

Edebiyat dünyasına dair haber ve yorumların da yer aldığı derginin bundan önceki toplam 108 sayısını 240 lira karşılığında edinmek mümkündür. Dergi başyazılarından oluşan ŞİİRİN RAYLARI adlı kitap da hediye edilecektir.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 10.10.2020 09:00 - Güncelleme Tarihi: 26.11.2021 15:56
3409

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.