Söz Direnişçilerde, Edebiyat, Misafir Köşesi

Söz Direnişçilerde yazısını ve Misafir Köşesi yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Söz Direnişçilerde

31.03.2011 11:45 - Misafir Köşesi
Söz Direnişçilerde

Ziya Gündüz, Kitaphaber için kaleme aldı.

Yazar Adem Özköse, Ortadoğuda ki direnişçilerle yapmış olduğu röportajları "söz direnişçilerde" isimli kitabında bir araya getirmiş...

Maalesef gümüz Türkiye'sinde "direnişçilere" sürekli bir "terörist" gözüyle bakılmaktadır. Bunun nedeni ise direnişçilerin sağlıklı bir şekilde tanıtılmadığından kaynaklanmaktadır. İşte bu eser çarpıtılmış yanlış bilgileri adeta bir bir çürütüyor. Çünkü bu eser direnişçileri kendi dilinden tanıtıyor.

Bu insanlar neden direnişçi oldular?, Hedefleri nelerdir? gibi bütün bu ve buna benzer soruların cevabını kitapta bulabileceksiniz.

Size kitaptan çarpıcı bir bölüm aktarmak istiyorum:

Profesyonel Militan Çakal Carlos!

Carlos İslam'la ilk defa Güney Yemen Joar bölgesinde Filistin kamplarında tanışmış. İlginç ve bir okarda çarpıcı bir hayat hikâyesi var.

Carlos diyor ki; ben koministtim özgürlüğü orda arıyordum lakin İslam ile tanıştıktan sonra; özgürlüğün Allah'a yakın olmakla olduğunu anladım.

Ve Carlos ekliyor:

İslam bütün Müslümanlar arasında bir kardeşlik bağı oluşturmak istiyor. Bu bağ güçlendikçe Müslümanlar daha güçlenecek, yaşadıkları acılara son vereceklerdir. Müslümanlar bir an önce güçlerini birleştirip işgalcileri İslam topraklarından atmalılar.

Direnişin Ahlakı Olmalı

Direniş hareketleri her şeyden önce kendi bulundukları coğrafyanın şartlarını ve dünya sistemini çok iyi analiz etmeliler. Bu analiz yapılmadan girişilen mücadele, direnişçilerin başarıya ulaşmalarını engeller. (Dr. Ramazan Şallah)

Kitapta birçok direnişçinin hayatlarından kestiler okuyacaksınız.

Eserin ön sözünde Adem Özköse şunları söylüyor:

Vatanları işgal altında olan, özgürlükleri ellerinden alınan, inançları ve yaşam tarzları tehdit edilen, hatta zorla değiştirilemeye çalışılan, insanların direnmelerini, mücadele etmelerini son derece doğal bir hak olarak görüyorum.

Sizde eğer direniş bir hak olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız...

Söz Direnişçilerde
Adem Özköse
Pınar Yayınları


Yazar: Misafir Köşesi - Yayın Tarihi: 31.03.2011 11:45 - Güncelleme Tarihi: 24.11.2021 13:34
3851

Misafir Köşesi Hakkında

Misafir Köşesi

Kitaphaber ailesine misafir olmuş konuk yazarların yazılarını bu profilde bulabilirsiniz.

Misafir Köşesi ismine kayıtlı 1015 yazı bulunmaktadır.