Sulhi Ceylan Neler Okuyor?, Söyleşi, Kitaphaber

Sulhi Ceylan Neler Okuyor? yazısını ve Kitaphaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Sulhi Ceylan Neler Okuyor?

20.12.2019 09:37 - Kitaphaber
Sulhi Ceylan Neler Okuyor?

1- Sizin için kitap nedir?

Kitap, insana dokunma ve kendini görmenin bir türü. Kitap, insanı inşa eden geleneğin ve geleceğin sesi. Çoğu zaman bir hoca, bazen de bir sevgili. Ama en çok ufku gösteren çizgi. Sözün özü kitap insan, insan da kitap. Yeter ki okunabilsin!

2- Başucu kitabınız var mıdır?

Dönem dönem değişiyor başucu kitaplarım. Fususu’l-Hikem, Hikem-i Ataiyye, Ah’lar Ağacı, Ethica, Gülşen-i Raz kitapları için başucum kitaplarım diyebilirim. Ama bunlara yenilere ekleniyor.

3- Tekrar tekrar okuduğunuz bir kitap var mıdır?

Yukarıda saydım bu kitapları. Ama nedense hâlâ “o” kitabı bulamadığımı düşünüyorum. Sanki bir gün bir kitap okuyacağım ve her şey değişecekmiş gibi geliyor. Bu his beni dinamik tutuyor.

4- Okumalarınızı neye göre belirliyorsunuz?

Her insanın meyilli olduğu bir alan vardır. Mesele onu bulmak. Bulduktan sonra ise derinleşme başlar ki bu bir ömrü bile kaplayabilir.

5-Bu aralar neler okuyorsunuz?

Bu aralar mantık ve hikâye kuramı üzerine kitaplar okuyorum. İsim vermek gerekirse “Klasik Mantık”, “Bizi Biz Yapan Hikâyeler”, “Gerçeklik Açlığı: Bir Manifesto”, “Edebiyat Kuramları ve Eleştiri” vb.


Yazar: Kitaphaber - Yayın Tarihi: 20.12.2019 09:37 - Güncelleme Tarihi: 20.12.2019 09:37
1237

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Kitaphaber adına bazen yeni çıkan bir kitabı tanıtırken bazen bizden bir şeyler paylaşırken ve bazen de alıntı ve yeni çıkanlar kullanıcı isimleriyle paylaşmayı tercih etmediğimiz veya hangi profil altında paylaşmanın uygun olduğunu bilemediğimiz içerikleri bu kullanıcı profiliyle paylaşıyoruz. Bir dönem kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri de bu isimle paylaştığımız olmuştur.

Kitaphaber ismine kayıtlı 131 yazı bulunmaktadır.

Yazarımıza ait 4 kitap bulunmaktadır.

Yorumlar
  • Yavuz Selim Sani 2020.06.07 12:39

    Cevapları karşımdaymiş gibi samimi ve doyurucu . Güzel mülakat