Tasavvuf Seni Çağırıyor - Ercan Alkan, İlahiyat, Misafir Köşesi

Tasavvuf Seni Çağırıyor - Ercan Alkan yazısını ve Misafir Köşesi yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Tasavvuf Seni Çağırıyor - Ercan Alkan

06.02.2011 23:37 - Misafir Köşesi
Tasavvuf Seni Çağırıyor - Ercan Alkan

Ayşenur Aydınlı, kitaphaber okurları için kaleme aldı.

“Kendini bilmek istemez misin! " çağrısıyla Ercan Alkan’a ait bu kitap, 17 isimle yapılan söyleşi- sohbetten oluşuyor. Tasavvuf ehli kimselerle, bu yol vesilesiyle Müslüman olmuş kişilerden oluşan bu grup, tasavvufa dair birçok hususa değiniyor. Tasavvufun esasen hayatın her alanında bulunduğuna bir kez daha şahit olacağınız bu eserle kafanızdaki soru işaretlerini gidereceksiniz.

Hayat tecrübelerinden bilgiye her şeyi bulabileceğiniz eser, aynı zamanda tasavvufa giriş kitabı olarak da değerlendirilebilir. Tasavvufun en yalın biçimde ele alınmaya çalışıldığı kitapta başlıklar da konuşmaların özünü verir nitelikte seçilmiş.

Ercan Alkan, " Mahmut Erol Kılıç, Tuğrul İnançer, Mehmet Dumlu, Hasan Kâmil Yılmaz, Sadettin Ökten, Mahmud Ebu’l-Hüdâ El-Hüseynî, Tosun Bayrak, Ahmet Özhan, Nuh Ha Mim Keller, Shams Friedlander, Ahmet Yüksel Özemre, Seyyid Hüseyin Nasr, Ekrem Demirli, Şefik Can, Mustafa Tahralı, Mustafa Kara ve Reşat Öngören " den oluşan grupla okuyucuyu bilinmeyenlere doğru bir gönül yolculuğuna çıkarıyor. Doyurucu bilgilerin yanı sıra zaman zaman şaşırtıcı bilgiler de içeren eser, okuyucuyu tasavvuf âleminde farklı bir boyuta taşıyor.

Herkesin kendisine dair bir şeyler bulacağı bu kitapta tasavvufun farklı inceliklerini öğrenecek, bununla birlikte doğru bildiğiniz yanlışların gerçeklerine vâkıf olacaksınız. Modernizm, İbn Arabî, felsefe, batı ve daha birçok konuyu içeren sohbetlerle de manevi zenginliğe kavuşacaksınız.

Sözün, okuyucuya maddî- manevî güzellikler sunan gönül insanlarına bırakıldığı bu eserde tasavvufa farklı noktalardan nazar edeceksiniz.

Tanınmış isimler olması sebebiyle olsa gerek kitapta yer alan isimlerin hakkında kısa bir bilgi sunulmamış. Fakat şahısları tanıtıcı kısa yazı çok daha iyi olabilirdi diyerek biz de kitabın müellifi gibi sözü gönül erlerine bırakalım…

Kendini bilen Rabbi’ni bilir. Muhammedî gerçeklik bilinmeye başlandığında ise her şey başlar. Zira şu âlemde her şey birdir.

Tasavvuf Seni Çağırıyor - Ercan Alkan - Hayy Kitap


Yazar: Misafir Köşesi - Yayın Tarihi: 06.02.2011 23:37 - Güncelleme Tarihi: 03.12.2021 10:37
3922

Misafir Köşesi Hakkında

Misafir Köşesi

Kitaphaber ailesine misafir olmuş konuk yazarların yazılarını bu profilde bulabilirsiniz.

Misafir Köşesi ismine kayıtlı 1018 yazı bulunmaktadır.