Varaka 1 yayınlandı, Dergi, Dergihaber

Varaka 1 yayınlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Varaka 1 yayınlandı

17.06.2013 12:21 - Dergihaber
Varaka 1 yayınlandı

Malatya'da, iki ayda bir yayınlanacak olan Varaka "yan yana gelmemiş sözcükler var daha" alt başlığıyla yayın hayatına merhaba dedi. Editörlüğünü Mikâil Söylemez'in yaptığı varaka, 1 Haziran'dan itibaren ilk sayısıyla raflardaki yerini aldı. Sayfalarında, şiir, eleştiri, öykü, günlük gibi edebi türlerin yansıra, fotoğraf ve çizime de yer veren varaka, dopdolu bir sayıyla okurlarını selamlıyor.

Varaka'nın ilk sayısına şiirleriyle katılan şairler; Fatma Şengil Süzer: Girip Suyun Altına, İsmail Söylemez: Kavil Üzre Göçük Ruhlar Risalesi Minare Sükutu, Bünyamin Gülbay: Balçık Kokulu Samanlı Ev, Murat Ekinci: Eksilmek, Usame Söylemez: Yağmuruyla Eşdeğer, Bilal Güngör: Bestesini Yaptığımız Bir Şiirdir Aslında, İsmail Söylemez Sohrab-ı Sipihri'denbir şiir[Diriliş]çevirerek katkıda bulunmuş bu sayıya.

Şaban Ekinci ve Mikâil Söylemez bu ilk sayıya birer değiniyle katılırken, Rüçhan T. Gece Yürüyüşleri adlı öyküsüyle, Ahmet Şuayb Aydın da günlükleriyle yer alıyor.

Ayrıca, Hamid Süha Hotar, Özer Girgin ve Yahya Güngör de, fotoğraf ve çizimleriyle bu ilk sayıya katılan diğer isimler.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 17.06.2013 12:21 - Güncelleme Tarihi: 20.11.2021 17:31
2768

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 691 yazı bulunmaktadır.