Yolcu Dergisi 75. Yürüyüşünde: İnsanı Savunmak İnsan, Dergi, Dergihaber

Yolcu Dergisi 75. Yürüyüşünde: İnsanı Savunmak İnsana Karşı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuya

Yolcu Dergisi 75. Yürüyüşünde: İnsanı Savunmak İnsana Karşı

06.11.2014 09:22 - Dergihaber
Yolcu Dergisi 75. Yürüyüşünde: İnsanı Savunmak İnsana Karşı

Bu Sayıda

mustafa yıldız, bülent sönmez, mehmet aycı, ayşe bağca, müştehir karakaya, cihangir islam akgül, ömer idris akdin, tayyip atmaca, mustafa oral, ibrahim arpacı, cemre bedir, faik öcal, ali korkmaz, şahin doğan, aziz savaş, selçuk küpçük, ferhat özbadem, bilal can, banu özbek, harun çelik, ahmet şevki şakalar, bünyamin doğruer, aydın uzkan, ebubekir can

YOLCU DERGİSİ'NİN 75. SAYISI NURİ PAKDİL BEYEFENDİ'YE ARMAĞAN EDİLDİ.

Eyyüp Akyüz sordu: "Ortadoğu Neyimiz Olur:

Nuri Pakdil, Ersin Nazif Gürdoğan, Yağız Gönüler, Alper Gencer, Ali Ayçil, Ayşegül Genç, Ebubekir Kurban, Atakan Yavuz, Aydoğan Vatandaş, Ahmet Edip Başaran, Cemile Bayraktar, Güven adıgüzel, M. Varol Öztürk, Ahmet Usta, Mehmet Efe, Bülent Parlak, Ayşe Kara, Tayyip Atmaca, Ahmet Murat Konuştu.

Ömer İdris Akdin Seyir Defterine Yazdı

"Yüzbinlerce Müslümanın kanının aktığı, binlerce tarihi ve kültürel mirasın yok edildiği bir süreçte bölge halklarının Batı'dan başka umudunun olmaması ne kadar vahim bir durumdur. Yol bulduklarında milyonlarca Müslümanın köle seviyesinde bir yaşam için Batıya kaçacakları bilinmekte. Şu tartışılmaz bir gerçek ki oryantalist aklın öngörüsü ile özellikle İslam halklarının zihnine çeşitli metotlarla kazınan, Batı'nın etkin ve belirleyici olma konumu bütün boyutları ile devam ediyor. Ve çok acıdır ki Kur'an ayetlerini popülizmin dibini bulmak için birbirlerine kılıç sallar gibi kullanan ve adına din-ilim vs adamı denilen sözde toplum önderi zevat ne bu durumun farkında ne de böyle bir bilince sahip."

Mecmuanın Orta Yerinde Bilal Can, Mustafa Özel'i Konuşturdu

"Dünya çapında bir siyasetbilimci olan Richard Falk'un Davutoğlu değerlendirmesi bu bakımdan dikkate şayandır: "Davutoğlu'nun uluslararası ilişkilerin yürütülmesinde kültür ve medeniyetin önemine dair derin kavrayışı beni sarstı. Makyavelli'den Kissenger'a uzanan Batı siyaset geleneği uluslararası ilişkilerde sadece güce vurgu yapagelmiştir. Davutoğlu da elbette realisttir ve gücün önemini biliyor. Fakat onu diğerlerinden ayıran husus, Batı-dışı düşüncenin çağdaş dünyanın meydan okumalarına karşı bir ülkenin politika oluşturmasında taşıdığı önemi vurgulamasıdır."


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 06.11.2014 09:22 - Güncelleme Tarihi: 28.11.2021 21:21
2707

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.