Zeynep Kahraman Füzün’den Yeni Kitap: Dünya Toprakları, Yeni Çıkanlar, Yeni Çıkanlar

Zeynep Kahraman Füzün’den Yeni Kitap: Dünya Topraklarında yazısını ve Yeni Çıkanlar yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyab

Zeynep Kahraman Füzün’den Yeni Kitap: Dünya Topraklarında

12.06.2021 09:00 - Yeni Çıkanlar
Zeynep Kahraman Füzün’den Yeni Kitap: Dünya Topraklarında

Öykücü ve editör olarak tanıdığımız Zeynep Kahraman Füzün'ün ilk romanı Dünya Topraklarında Sahi Kitap etiketiyle yayımlandı.

1986 Akhisar doğumlu olan yazar lisans ve yüksek lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tamamladı. İlk öykü kitabı Köz Yanılması 2018 yılında yayımlandı. Sinema yazılarıyla Perdenin Ötesine Bakmak ve Sinemada Çocuk Çizgiler kitaplarında yer aldı. Şimdilerde Ze Dergi'nin yayın yönetmenliği görevini sürdürüyor.

Arka kapak yazısı:

"Ortalık toz duman oldu. Ben öldüm."

Sağlık devrimi adı altında insanlığa yaşatılanlar, esrarengiz bir cinayet, iki arkadaşın yaşam mücadelesi ve fedakârlıkları... Acımasız yöneticiler, suç örgütleri, korkunç cezalar ve ölümcül yasaklar... Bu kitapta anlatılan dünyanın sınırları yok.

Zeynep Kahraman Füzün, tedavisi olmayan hastalıkların ve her tarafı abluka altına almış salgınların çıkışsızlığında klostrofobik bir anlatı koyuyor ortaya.

Fantastikle olağanın iç içe geçtiği bıçak sırtı bu metinde okur, insan sonrası dünyanın manzaralarıyla karşı karşıya kalıyor.

2019 yılında yazılan ve küresel salgını da öngören Dünya Topraklarında, "bugünden sonrası" için bir ihtimaller repertuvarı.

Yaşamı ve ölümü sorgulatan bu hikâyeyi romanın kahramanıyla birlikte öğreneceksiniz.

Dünya Topraklarında
Zeynep Kahraman Füzun
Sahi Kitap


Yazar: Yeni Çıkanlar - Yayın Tarihi: 12.06.2021 09:00 - Güncelleme Tarihi: 23.11.2021 01:27
792

Yeni Çıkanlar Hakkında

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkan kitaplar hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Yeni çıkan kitaplarınızın tanıtım bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Yeni Çıkanlar ismine kayıtlı 206 yazı bulunmaktadır.