Genç Dergisinin Aralık 2024 Sayısı Çıktı, Dergi, Dergihaber

Genç Dergisinin Aralık 2024 Sayısı Çıktı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Genç Dergisinin Aralık 2024 Sayısı Çıktı

02.12.2023 08:00 - Dergihaber
Genç Dergisinin Aralık 2024 Sayısı Çıktı

GENÇ Dergi'nin Aralık sayısı dopdolu içeriğiyle çıktı! Her zaman mazlumun, mağdurun, haklının ve hakkı haykıranın yanında olmanın derdindeyiz. Bu sayımızı Gazze'de destan yazan mücahitlere, nice acıya, feryada, firkat sancısına, zulme göğüs gererek direnen Filistinli kardeşlerimize ithaf ediyoruz ve dünyaya şöyle sesleniyoruz: "Gazze'nin Direnişi, İnsanlığın Dirilişi"

7 Ekim'den bu yana hepimizin gözü kulağı Gazze'de. Uzun zamandır büyük zulümler görerek acı çeken Filistinli kardeşlerimiz, Aksa Tufanı ismini verdikleri harekât vesilesiyle ayağa kalktılar. Gazze, 7 Ekim'den bu yana şehadete koşuyor, siyonistler karşısında diz çökmüyor. Bu harekât insanlığı uyandırma girişimi ve isyan çığlığı oldu.

Etki alanlarımız dahilinde Gazze için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bu vesileyle biz de Gazze'deki direnişin dünyaya neler öğrettiğini paylaşmak istedik sizlerle. Dosyamız ile mazlumların sesi, zalime savrulan bir taş olmaya niyet ettik, zalimlerle etkin mücadele nasıl olmalı bunu masaya yatırdık.

Altınoluk Dergisi dış politika editörü, Altınoluk Dergisi'nin Arapça nüshası "El-Mizab Ez-Zehebi" dergisinin yazı işleri müdürü, Erkam Radyo'da program yapımcısı Beytullah Demircioğlu ile Gazze'yi, İslam dünyasındaki aktif dinamikleri ve Filistin davasının farklı boyutlarını konuştu Serdar Kesik. Şanlıurfa Dinî İhtisas Merkezi Görevlisi ve Yazar Murat Padak Hocamızla Kur'an'ı Kerim'i anlamak üzere doğru metot ile meal okumanın önemi üzerine söyleşi yaptı Şehadet Özek.

Gündemi okumak, takip etmek bir genç için çok mühim. Nurcan Doğan'ın hazırladığı, gündeme dair özgür, özgün yaklaşımlar içeren genç tarzı haber bülteni "Neler Olmuş Öyle?" sayfalarımız arasında. "Vefa" köşesinde hatıralarını yazmaya devam ediyor Süleyman Ragıp Yazıcılar. Mehmet Yüzücü, "Anadolu Postası" köşesinde Filistin'i mercek altına aldı. Tülay Gökçimen, Filistin ve Gazze'de yaşanan acıyı, dramı samimi kalemiyle satırlara döktü.

Tuğçe Şifa Zorlu, gönle dokunan, kalpten vuran yazılar kaleme alıyor "Turnusol Kâğıdı" köşesinde. Muhammed Esat Altıntaş, gençlere yeni ve farklı bakış açısı sunuyor "Bir de Böyle Baksak" köşesinde. "Derkenar" köşesinde güzel yazılarına devam ediyor Fatih Duman.

Prof. Dr. Soner Duman, "Kafadaki Sorular" köşesinde gençliğin sorularına gençliğin dilinden yanıtlar veriyor. S. Bilgehan Eren, gençler için mühim konuları "Fikr-i Firari" köşesinde mercek altına alıyor. Şeyma Üstün, gündelik hayata dair durumları irdeliyor "Gündelik Hayatın İzinde" köşesinde.

"En Güzel İnsan'ın Hayatı" köşesinde En Güzel'den hayatımıza yansıyan güzellikleri anlatıyor Mehmet Lütfi Arslan. "Dertli Sözlük" köşesinde dertlerimizi konu alıyor, Dertli Sözlük yazarlarına soruyor Nursena Pancar. "Kelimenin Hikâyesi" köşesinde kelimelerin serencamını anlatıyor Erhan İdiz.

Hande Berra gezdiği diyarlarda biriktirdiği hatıraları ve heybesine koyduklarını paylaşıyor "Gezi-Yorum" köşesinde. Burak Genç, "Sanat Defteri" köşesiyle kültür sanat dünyasının nabzını tutuyor, kıymetli tavsiyeler sunuyor. Süleyman Çınar, "Tecrübe Konuşuyor" köşesiyle gençlerin gönlündeki sorularla büyüklerin tecrübeleri arasında köprü olmaya çalışıyor.

Ayrıca ülkemizden, gönül coğrafyamızdan ve dünyadan özgün yaklaşımlarla hazırlanmış haberlere, kültür sanattan bilim teknolojiye, yazılardan röportajlara birçok güzide içerik GENÇ Dergisi'nde sizleri bekliyor.

Daha fazlası için GENÇ'in yeni sayısını almayı, çevrenize duyurmayı unutmayın, unutturmayın.

Aşağıdaki linklerden dergimizi satın alabilirsiniz.
Abone olmak için; https://www.erkamyayinlari.com/urun/genc-dergisi-abonelik-yurtici-turkce
Yeni sayımızı almak için; https://www.erkamyayinlari.com/kategori/genc-dergisi


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 02.12.2023 08:00 - Güncelleme Tarihi: 11.03.2024 10:17
572

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.